Zalety rozkładanych, nowoczesnych ław

W małych mieszkaniach szczególnie ciężko jest ustawić stolik, na którym moglibyśmy jeść posiłki. Nawet jeśli jest nam potrzebny ciężko zmieścić go na małym metrażu. Z pomocą przychodzą praktyczne ławy, które na co dzień są filigranowe i subtelne, ale w razie potrzeby zmieniają się w stół, przy którym może siedzieć kilka osób.

Ławy jako dekoracje wnętrza

nowoczesne ławy rozkładaneZe względy na swój nowoczesny wygląd i wygodę w użytkowaniu są one rozwiązaniem nie tylko do małych wnętrz. Problem małych mieszkań dotyczy zazwyczaj młodych ludzi, którzy mieszkają pojedynczo lub w parze. W takim wypadku do posiłków wystarcza im nawet prosty, mały stoliczek. Co jednak, gdy takie osoby planują zaprosić do siebie gości? Na takim meblu ciężko ustawić same szklanki dla kilku osób, nie wspominając już o postawieniu na nim przekąsek czy talerzy. Na takie sytuacje idealnym rozwiązaniem są praktyczne nowoczesne ławy rozkładane. Na co dzień mają rozmiar subtelnych, kawowych stolików. Jednak mają możliwość rozłożenia blatu, tak by zwiększył swoją powierzchnię dwukrotnie, lub do jeszcze większych rozmiarów. Często istnieje też możliwość podwyższenia blatu, by goście mogli łatwiej siedzieć przy długim stole. Niektóre ławy mają możliwość podniesienia blatu, nawet gdy ten nie jest rozłożony.

nowoczesne ławy rozkładaneStoliki, które tak imponująco zmieniają swoje rozmiary, nazywane są także ławostołami. Taki mebel jest przede wszystkim praktyczny. W małych pokojach jest często jedyną możliwością wyposażenia. Na dużych metrażach jest po prostu wygodny, gdy nie zawiera dużo przestrzeni, jeśli nie jest to konieczne. Obecnie praktyczne nowoczesne ławy rozkładane to także niebanalny element wystroju. Dostępne w wielu kolorach i nowoczesnych kształtach sprawdzą się jako element każdego stylu. Dostępne są także różne rozmiary – dobierzemy ten, który najlepiej odpowiada naszym potrzebom. Złożony powinien zajmować jak najmniej miejsca, ale wciąż być użyteczny. Jeśli w mieszkaniu żyje więcej niż dwie osoby, nie powinniśmy wybierać najmniejszych możliwych gabarytów. Po rozłożeniu stolik wciąż musi mieścić się w pokoju, dlatego spójrzmy nie tylko na to, do jakich rozmiarów może się on rozłożyć, ale czy w ogóle zmieści się w takiej formie w naszym salonie. Możemy wybrać spośród ławostołów rozkładanych lub podnoszonych.

Jeśli nie potrafimy wybrać, które z nich najlepiej sprawdzą się w naszym wnętrzu, najbardziej uniwersalny będzie model łączący w sobie oba rozwiązania. Pamiętajmy, by zwracać uwagę na rozmiar tych mebli. Niepozorne stoliki mogą przekształcić się w ławę, która okaże się niepraktyczna w naszym małym wnętrzu.

Dodaj komentarz

Close Menu