Zalety płyt PIR

Zalety płyt PIR

Obecnie coraz częściej przy budowaniu różnych konstrukcji wykorzystuje się nowoczesne rozwiązania, które nie tylko są proste w montażu, ale także tworzone są z materiałów przyjaznych środowisku. Jednym z takich produktów są płyty poliizocyjanuratowe, inaczej zwane jako PIR.

Płyty odporne na pleśń

płyty pirSą przede wszystkim bardzo trwałym i skutecznym rozwiązaniem w przemyśle budowlanym. Stosuje się je w miejscach, które mogą stanowić izolację, czyli głównie w podłogach, ścianach, czy dachach. Oczywiście ich grubość i cały wygląd zależy od producenta, jednak zazwyczaj tworzone są w tak wielu rodzajach i kolorach, że nie ma problemu z tym, by każdy znalazł coś dla siebie. Coraz częściej na to rozwiązanie decydują się szefowie dużych firm, którzy budują biurowce, a też i rolnicy. Głównie ze względu na to, że płyty PIR są odporne na pleśń i grzyby, a także innego rodzaju substancje, które umieszczane są w opryskach, czy nawozach i są spotykane w gospodarstwach. To samo dotyczy gryzoni takich jak myszy, czy szczury. Oczywiście tworzywo to ma o wiele więcej zalet. Charakteryzuje się głównie odpornością na warunki atmosferyczne, nie ważne, czy jest to zima, czy lato, co łączy się ze zróżnicowaną temperaturą.

płyty pirNie działa na nie również deszcz i woda, ponieważ wyróżniają się niską nasiąkliwością. Co więcej, w ich działaniu nie przeszkodzi również duży ciężar. W związku z tym nic nie stoi na przeszkodzie, by używać ich na posadzkach, po których czasami poruszają się ciężkie maszyny, szczególnie w magazynach, czy halach. Ponadto płyty PIR posiadają bardzo dobre parametry ognioodporne, co jest ważne w przypadku pożarów. Zazwyczaj zwęglają się, co może również być pomocne, ponieważ mogą pełnić funkcję warstwy ochronnej i dzięki temu ogień nie będzie się rozprzestrzeniał. Kolejną ich zaletą jeszcze oczywiście izolacje cieplna. W związku z tym automatycznie zmniejszają się rachunki za ogrzewanie, co pomaga z kolei w zaoszczędzaniu. Ostatnim i najważniejszym plusem są właściwości płyt PIR. Dzięki temu, że są wytrzymałe i bardzo stabilne mogą nie zmienić swoich parametrów przed cały czasu użytkowania. Co więcej, podczas rozbiórki danego budynku można ocenić ich stan i użyć ich ponownie, już w innym miejscu. Nic również nie stoi na przeszkodzie, by oddać je do recyklingu i korzystać z nich przy produkcji nowych materiałów.

Płyty PIR mają bardzo wiele zalet i dzięki temu są tak często wykorzystywane. W związku z tym nie ma także problemów, by wyposażyć się w nie w dowolnym mieście, jeśli tylko znajduje się w nim odpowiedni sklep branżowy. Mimo tego, że ich montaż jest prosty, warto zostawić go osobom doświadczonym, które wykonają wszystko sprawnie i bez problemów.

Dodaj komentarz