Z jakich materiałów wykonuje się blaty kuchenne w Krakowie?

Na przestani ostatnich lat obserwuje się wyraźne ruchy migracyjne do Krakowa, w którym swoje oddziały otwiera coraz więcej europejskich korporacji, co wiąże się automatycznie z dużym zapotrzebowaniem na wykwalifikowanych pracowników.

Blaty z płyty laminowanej

blaty kuchenneCoraz więcej młodych, niezależnych osób decyduje się więc na przeprowadzę do Krakowa, które uznaje się za drugie co do wielkości miasto (tuż po Warszawie) z ponadprzeciętnie rozwiniętym rynkiem nowoczesnej powierzchni biurowej. Zmiana zamieszkania wiąże się ściśle z koniecznością kupienia lub wynajęcia nowego domu bądź mieszkania. Młodzi ludzie decydują się zazwyczaj na kupno mieszkań w nowoczesnej zabudowie, co daje nam możliwość zaprojektowania od podstaw naszej przestrzeni wedle własnych upodobań. Większość osób posiadająca małe mieszkania, korzysta dziś z usług profesjonalnych firm, które zajmują się produkcją mebli na wymiar. Rozwiązanie to sprawdza się zwłaszcza w przypadku zagospodarowania małej kuchni, w której przemyślane rozwiązania pozwalają zaoszczędzić sporo cennego miejsca. Z tego też powodu sporą popularnością cieszą się współcześnie m.in. funkcjonalne, wysokie blaty kuchenne, które pełnią kilka funkcji – można na nich przygotowywać posiłki, spożywać je, a także np. pracować.

blaty kuchenneBlaty kuchenne w Krakowie najczęściej wykonuje się z wysokiej jakości płyty laminowanej, która charakteryzuje się wysoką odpornością na potencjalne uszkodzenia, zarysowania, ukruszenia czy odkształcenia. Warto przy tym podkreślić, że płyta ta pokryta jest zazwyczaj lśniącą, ochronną folią PCV lub specjalnym lakierem nabłyszczającym, który ułatwia czyszczenie blatów. Bardzo dobrze sprawdzają się także blaty wykonane z kompozytu, w którego skład wchodzą naturalne surowce połączone z żywicą oraz barwiącymi pigmentami. Tworzywo to jest bardzo wytrzymałe i trwałe, a także odporne na szkodliwe działanie promieni UV, które z czasem mogą odbarwiać nasze blaty. Niezwykle pożądane są również blaty kuchenne z kamieni naturalnych wykazujących właściwości żaroodporne. Sporą popularnością cieszy się zwłaszcza solidny granit oraz efektowny marmur, który sprawia, że każda kuchnia prezentuje się znacznie bardziej stylowo i elegancko. Ceny blatów kuchennych uzależnione są ściśle od ich jakości – za wysokiej klasy marmur sprowadzany dla nas na zamówienie, zapłacimy więc znacznie więcej, niż za płytę laminowaną, do której produkcji nie użyto tak trudnych w obróbce, drogich materiałów. Pamiętajmy również o tym, że dobór właściwych materiałów powinien zależeć od częstotliwości użytkowania blatów.

Jeśli planujemy gotować przy nich jedynie sporadycznie, możemy pozwolić sobie na zakup pięknego, ale i delikatnego marmuru, jeśli zaś chcemy przy blatach również jeść, warto postawiać na twardsze, bardziej wytrzymałe materiały takie jak stal czy kompozyt.

Dodaj komentarz