Wyposażenie altany z drewna

Wyposażenie altany z drewna

Osoby, które chcą mieć w ogrodzie altankę nie muszą się już decydować na proste, tanie konstrukcje i niewygodne meble z drewna w zestawie. Współczesne altanki są mini-domkami, w których cała rodzina będzie chętnie przebywała. Żeby jednak tak się stało to altana musi być dobrze wyposażona w różne udogodnienia, pozwalające na korzystanie z niej o każdej porze roku.

Nowoczesna altanka ogrodowa

altanki drewnianePrzede wszystkim warto postawić na altanki zamknięte lub przynajmniej pomyśleć o jakiejś tymczasowej osłonie. Altana z drzwiami i oknami to spory koszt, ale to inwestycja o której warto pomyśleć. Jeśli chcemy wydać mniej pieniędzy to można kupić altanę otwartą i zasłonami. Będą one skuteczne jeśli chodzi o osłonę przed wiatrem i słońcem, nawet przez odpadami atmosferycznymi, choć trzeba przyznać, że większość z nich nie jest wodoodporna i są mniej trwałe niż drewniane okna i drzwi w zamkniętej altance. Popularne są także altanki drewniane z oświetleniem. Dzięki zamontowaniu lampek nie trzeba przenosić się do domu z ogrodu, kiedy tylko zajdzie słońce, ani kupować lampionów czy świec (których użytkowanie w drewnianej altance może być niebezpieczne). Oświetlenie typu led, będzie energooszczędne, przydadzą się także lampy odstraszające komary i inne owady. Skoro doprowadzone jest oświetlenie, to znaczy że w altance jest prąd. Można więc wstawić do niej radio, czy można w niej ładować telefon komórkowy.

altanki drewnianeTo bardzo wygodne jeśli zamierza się spędzać dużo czasu w altance. Także ogrzewanie podnosi wygodę korzystania z altany ogrodowej, szczególnie w okresie zimowym. Sprawdzonym rozwiązaniem są promienniki podczerwieni lub grzejące lampy wiszące. Nie ma źródła ognia, więc są bezpieczne, a dodatkowo to nowoczesne rozwiązania, które zawsze możemy wykorzystać także na tarasie czy balkonie. Nie wymagają montażu (a jedynie postawienia/zawieszenia i podłączenia do prądu). W ładnej altance nie może zabraknąć estetycznych mebli. Drewniane, rattanowe (lub stylizowane na takie) wyposażenie będzie na pewno pasować do każdej altany. Można wykorzystać także duże poduchy, meble z palet i wiele innych. Za dekorację posłużą kwiaty, małe dywaniki lub choćby kolorowe wycieraczki (przy altanach zamkniętych).

Właściwe przygotowanie i urządzenie altany sprawi, że może się ona stać naszym drugim domem. Przebywając w ogrodzie wcale nie trzeba rezygnować z komfortu i wygodny. Można w altance mieć prąd, ogrzewanie, oświetlenie i atrakcyjne meble. Wszystko po to by miło spędzać czas w altance zarówno latem, jak i zimą, w samotności i w grupie.

Dodaj komentarz