Wygłuszanie ścian, sufitów i okien

Każdy z nas prowadzi inny tryb życia. Pracujemy w domu, gdzie potrzebujemy maksymalnego skupienia, lub w godzinach nocnych, a w dzień śpimy. W ciągu dnia jesteśmy zajęci różnymi obowiązkami, przez co wiele zaległości nadrabiamy w nocy, gdy mamy na to czas. Niestety może to stanowić irytujący problem, zwłaszcza gdy mieszkamy w bloku. Warto więc pomyśleć o odpowiednim wygłuszeniu pomieszczenia.

wygłuszanie pomieszczeńDzielimy przestrzeń zarówno z sąsiadami, członkami rodziny, jak i lokatorami, którzy prowadzą niezależny od naszego tryb życia. Z tego powodu nasze zwyczaje i sposoby funkcjonowania mogą przeszkadzać innym. Jest to krępujące, a w dłuższej perspektywie czasu może frustrować i doprowadzić do konfliktu. Aby, z jednej strony, zapewnić sobie niezależność i swobodę, a z drugiej nie narażać samych siebie na cudze hałasy, powinniśmy pomyśleć o właściwym sposobie wyciszenia naszej przestrzeni. Dokonać tego możemy na wiele różnych sposobów, używając zarówno prostych domowych tricków, jak i korzystając z fachowych usług. Wpływ na poziom hałasu dostającego się do naszych pomieszczeń bez wątpienia mają okna. Planując ich wymianę, warto zwrócić uwagę na to, jaki mają współczynnik izolacji przegrody. Decyduje on bowiem o stopniu, w jakim uszczelnienia okien redukują hałasy dochodzące z zewnątrz. Im wyższa wartość współczynnika, tym lepsza redukcja dźwiękowa.

pokójAtrakcyjnym wizualnie i praktycznym dodatkiem do nich są okiennice. Oprócz tego, że chronią wnętrze przed deszczem, wiatrem i promieniami słonecznymi, to również świetnie wygłuszają. Na rynku dostępne są okiennice drewniane, aluminiowe oraz PCV. Można je zamontować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz domu. Inną polecaną metodą jest sufit podwieszany wykonany z materiału gipsowo – kartonowego, który nie przyciąga kurzu. Nieznacznie obniża pomieszczenie, jednak idealnie wycisza, zapewniając skuteczne wygłuszenie sufitu. Na ścianę idealna okaże się tapeta akustyczna pochłaniająca dźwięki. Niweluje wszelkie pogłosy i echa oraz, dodatkowo, wygładza ewentualne nierówne powierzchnie ściany i izoluje ciepło w pomieszczeniu. Można ją samodzielnie pomalować i myć bez ryzyka uszkodzenia. Niepozornym, a przydatnym dodatkiem są również tkaniny akustyczne. Można z nich zrobić firany, zasłony, poszewki lub nawet obicia na fotele. Jest to dobre rozwiązanie, gdy chcemy delikatnie wyciszyć pomieszczenie, jednocześnie nie ingerując tak bardzo w sam wystrój. Metod na skuteczne wygłuszenie wnętrz jest naprawdę wiele.

Oprócz wyżej wymienionych, do naszej dyspozycji oddawane są również stylowe panele akustyczne o pięknych wzorach i atrakcyjnych cenach, idealne zarówno dla muzyków ćwiczących w domu, jak i rodziców pragnących zapewnić swojemu dziecku spokojny sen. Każde pomieszczenie da się wyciszyć, niezależnie od rejonu i budownictwa.

Dodaj komentarz