Urządzając sklep – wyposażenie MAGO i nie tylko

Każdy sklep musi spełniać określone standardy w zakresie zagospodarowania przestrzeni. Wszelkie artykuły wystawiane na półki są grupowane w działy, dzięki czemu klient jest w stanie szybko odnaleźć potrzebny mu artykuł. To jednak nie wszystko. Liczy się absolutnie każdy metr kwadratowy naszego sklepu. Musimy go odpowiednio wypełnić określonymi meblami i akcesoriami, z których klienci korzystają na co dzień. Na co musimy zwracać przede wszystkim uwagę?

Sklepy oferujące wyposażenie w Bydgoszczy

Sklep odzieżowyZ pewnością, gdy sami robimy zakupy, to widzimy, że każda ściana w sklepie jest okryta wysokim regałem wypełnionym w całości produktami. Od tego powinniśmy zacząć. Nie należy zostawiać żadnego pustego miejsca przy ścianie, gdyż jest to niepraktyczne i nieestetyczne. Istnieją specjalne regały narożne, które dostawimy do narożników ścian. Dzięki temu precyzyjnie wypełnimy całą dostępną przestrzeń przyścienną. W Polsce działa wiele firm zaopatrujących sklepy w takie meble. Dobrym przykładem producenta jest wykonujący sklepowe wyposażenie MAGO Bydgoszcz to ośrodek, w którym znajdziemy produkty tej firmy. W następnej kolejności należy zająć się regałami dwustronnymi, które rozstawia się po całej hali rzędami w równych odstępach. Tego typu meble tworzą przestrzeń niezbędną na kolejne towary, jak również wytyczają alejki, którymi klienci będą się poruszać.

Sklep spożywczyNależy zadbać o to, aby stały w wystarczająco dużej odległości, aby można było swobodnie między nimi przechodzić z wózkami. Rozplanowując przestrzeń sklepu, określamy, gdzie będzie znajdował się dany dział. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że określone artykuły wymagają konkretnych typów mebli. Mrożonki będą spoczywały w ladach i szafach chłodniczych, świeże pieczywo w specjalnych regałach okrytych przezroczystymi drzwiczkami, a warzywa i owoce w drewnianych skrzyniach. Właściwy dobór mebli ma wpływ między innymi na utrzymanie artykułów spożywczych we właściwej jakości, ale również na ich estetyczną ekspozycję. Właściwie ułożone i zaprezentowane klientowi zachęcą do zakupu. Dobrze widoczne i ustawione w odpowiednim miejscu będzie łatwo zlokalizować. Regały można podświetlać w efektowny sposób. Warto o tym pomyśleć, gdy chcemy odpowiednio ozdobić na przykład dział alkoholowy, by wyglądał elegancko i stylowo. Zadbajmy o to, aby lady chłodnicze były wystarczająco szerokie, aby swobodnie można było rozłożyć cały towar za szybą. Odpowiednio długie będą widoczne z daleka i ułatwią klientowi odszukanie działu mrożonek.

Właściwa aranżacja przestrzeni sklepowej ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania naszego biznesu. Świadczy bowiem o naszej pomysłowości i stosunku do klienta. Nie możemy zatem tego zaniedbywać. Bogata oferta sklepów z wyposażeniem pozwala wybrać odpowiednie meble do każdego rodzaju sklepu.

Dodaj komentarz