Uniwersalne hale namiotowe

Prowadzenie działalności handlowej czy produkcyjnej wiąże się z koniecznością podejmowania odpowiednich inwestycji – jedną z nich jest wygospodarowanie przestrzeni do magazynowania sprzętu, surowców i produktów.

Hala namiotowa na magazyn

hale namiotowe	Niektóre z nich wymagają stworzenia im szczególnych warunków – wtedy zastosowanie znajdują potężne, betonowo-stalowe hale, które wyposażyć można w skomplikowane systemy suwnicowe i sprzęt wielkogabarytowy. Jeśli jednak chodzi wyłącznie o przechowanie w dowolnej przestrzeni danego produktu lub też wykonywanie drobnych prac produkcyjnych niewymagających użycia ciężkiego sprzętu, wtedy doskonale sprawdzi się hala namiotowa. To alternatywa dla magazynów i hal produkcyjnych, które wznosi się na stałe. Są całkowicie mobilne i łatwe w montażu – sprawdzają się zatem jako tymczasowe magazyny, na przykład w sytuacjach, kiedy inwestorowi udało się nabyć jakiś surowiec po rozsądnej cenie i potrzebuje przetrzymać go w jednym miejscu do momentu rozdysponowania produktu. Hale namiotowe sprawdzają się w tym wypadku znakomicie, ponieważ montaż jednego obiektu może się zamknąć w niespełna kilku dniach. Hale wznosi się zatem tymczasowo po to, by, kiedy już spełnią swoje zadanie, wróciły do ich właściciela lub zostały przeniesione w kolejne miejsce, gdzie spełnią podobną funkcję. Tak zwane namioty wykorzystuje się także w przemyśle transportowym jako tymczasowe magazyny rozładunkowe w razie natężonej pracy danego zakładu. Stanowią wtedy punkt logistyczny, który znacznie usprawnia płynne działanie samochodów dostawczych.

hale namiotowe	Do każdej hali tego typu można także dobudować tymczasowe pomieszczenie gospodarczo-biurowe, co również pozytywnie wpływa na funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Z kolei w przypadku lekkiego przemysłu produkcyjnego hale namiotowe wykorzystuje się w rolnictwie. Dzięki możliwości montażu systemów grzewczych doskonale sprawdzają się w uprawie niektórych roślin i warzyw. Hala jest w stanie zapewnić w swojej przestrzeni odpowiednie warunki klimatyczne do zasiewu i uprawy. Pod namiotami montuje się odpowiednie systemy nawadniające, dzięki czemu uprawa staje się samowystarczalna – potrzeba jedynie zatrudnienia kilku osób do doglądania sprzętu i roślin, a także kontrolowania warunków, jakie panują na hali. Dzięki takim uprawom możemy cieszyć się świeżymi ziołami i warzywami przez cały rok – bez znacznej utraty ich jakości i wartości odżywczych.

Hale namiotowe mają zatem wszechstronne zastosowanie w lekkim przemyśle magazynowym i produkcyjnym, a dzięki niewielkim kosztom, jakich wymaga ich montaż, są rozwiązaniem cieszącym się popularnością na całym świecie.

Dodaj komentarz