Tania w użytkowaniu pompa do basenu

Rosnąca w ostatnich latach popularność przydomowych basenów w Polsce przyczyniła się do dynamicznego rozwoju sklepów oferujących specjalistyczną armaturę potrzebną do wyposażenia basenu. Rosnąca konkurencja na rynku przyczyniła się do znacznego obniżenia cen armatury i jej większej przystępności nawet dla niezamożnego klienta.

Pompa ciepła to dobry wybór

 pompa ciepła do basenuNowe rozwiązania techniczne sprawiły również, że eksploatacja urządzeń niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania basenów jest sporo tańsza niż kilka lat temu. Jednym z koniecznych wydatków w przypadku posiadania niewielkiego nawet basenu przy domu jest pompa do ogrzewania wody. Zasilane prądem elektrycznym pompy stanowią stały element ponoszonych kosztów utrzymania basenu i w zależności od jego wielkości, mogą być sporym utrapieniem w dniu zapłaty rachunku za energię elektryczną. Dlatego przy wyborze pompy ważne jest odpowiednie dobrane mocy urządzenia do pojemności basenu, co pozwoli efektywnie i w szybkim czasie ogrzać wodę do pożądanej temperatury. Wydajność grzewcza pompy powinna być również uwzględniona w dokumentacji technicznej produktu, a w przypadku braku tej wartości, należy dopytać sprzedawcę. Ekonomiczna pompa ciepła do basenu będzie więc z pewnością rozsądnym wyborem, pozwalającym na ogrzanie wody względnie niskim kosztem.

 pompa ciepła do basenuZwłaszcza z perspektywy bardzo prawdopodobnej podwyżki cen za energię elektryczną w najbliższych latach, zwrócenie uwagi na apetyt na zużycie prądu takiej pompy, będzie rozsądną decyzją. Rachunek za ogrzanie wody będzie stanowił sporą część ogólnego kosztu utrzymania basenu, a kolejnym jego elementem składowym będzie koszt utrzymania czystości wody. Poza koniecznością zakrywania zbiornika plandeką, zwłaszcza w przypadku basenów otwartych, co zapobiega dostawaniu się do wody śmieci, liści i innych zanieczyszczeń, powszechne jest stosowanie odpowiednich chemikaliów. Chlor w płynie zapobiega rozwojowi niebezpiecznych mikroorganizmów i glonów, będących prawdziwą zmorą właścicieli basenów. Przy wyborze odpowiednich środków chemicznych z pewnością doradzi nam sprzedawca specjalistycznego sklepu. Utrzymywanie wody we właściwej czystości jest niezwykle ważne i pozwala zapobiegać powstawaniu infekcji skóry i dróg oddechowych.

Zakup specjalnej folii bąbelkowej, pełniącej rolę plandeki, również przyczyni się do utrzymania właściwej higieny kąpieli, gdyż ciemna barwa chroni wodę przed nadmiernym nasłonecznieniem, przeciwdziałając tym samym rozwojowi glonów. Kąpiel w odpowiednio nagrzanej i czystej wodzie pozwoli nam na pełen relaks i cieszenie się naszym basenem w gorące, letnie dni.

Dodaj komentarz