Szambo betonowe – najszczelniejszy zbiornik na ścieki

Coraz większa liczba osób decyduje się na wybudowanie własnego domu na terenach podmiejskich. Spowodowane jest to głownie bardzo szybkim rozwojem technologicznym w branży budowlanej co prowadzi do obniżenia całkowitych kosztów budowy.

Zróżnicowane ceny szamb

szambo betonoweDziś cena średniej wielkości domu porównywana jest do czteropokojowego mieszkania zlokalizowanego w budynku wielorodzinnym. Na terenach podmiejskich często występuje brak możliwości podłączenia budynku do sieci kanalizacyjnej. W takim wypadku właściciel działki zobowiązany jest na budowę szamba. Jaki rodzaj zbiornika na ścieki jest zatem najlepszy? Większość specjalistów z branży budowlanej zaleca wybudowanie na swojej działce szamba betonowego. Według nich jest to najlepsza z możliwych obecnie opcji składowania ścieków generowanych przez gospodarstwo domowe. Szambo betonowe charakteryzuje się przede wszystkim bardzo dużą wytrzymałością. Stają się coraz bardziej popularne, ponieważ do ich prawidłowego zainstalowania nie są konieczne żadne specjalistyczne narzędzia. Jedną z największych zalet takiego zbiornika jest bardzo duża odporność na działanie działanie zewnętrznych. Charakteryzują się również maksymalną szczelnością co jest bardzo ważne. Szambo betonowe pokrywane jest specjalną izolacją, która zapobiega wchłanianie płynnych ścieków do struktury ścian zbiornika.

szambo betonoweBetonowy zbiornik jest idealny do każdego rodzaju gruntu. Właśnie dlatego dla wielu inwestorów najlepszym rozwiązaniem staje się szambo betonowe – cennik jest bardzo zróżnicowany i zależny przede wszystkim od rozmiarów oraz kształtów. W odpowiedni sposób przygotowane szambo montuje się w bardzo szybki sposób, Należy tylko pamiętać aby wcześniej przygotować otwór montażowy posiadający odpowiednie wymiary. Po osadzeniu szamba podłączeniu przewodów kanalizacyjnych niezbędne jest wyprowadzenie specjalnego komina inspekcyjnego, który musi sięgać do wysokości gruntu. To za jego pośrednictwem będziemy w stanie kontrolować poziom zgromadzonych ścieków. Po końcowym uszczelnieniu oraz zasypaniu zbiornik jest gotowy do użycia. Podsumowując szambo betonowe jest idealnym rozwiązaniem dla osób które cenią sobie doskonałą jakość. Dzięki zastosowaniu betonu zaizolowanego specjalną izolacją właściciel szamba nie musi się martwić o jakiekolwiek przecieki oraz uszkodzenia.

Raz poprawnie zainstalowany zbiornik będzie w stanie sprawować swoją funkcję przez lata. Dla wyspecjalizowanej firmy trwałe oraz poprawne umieszczenie szamba w wykopie nie powinno stanowić najmniejszego problemu.

Dodaj komentarz