Sposób na zadbaną podłogę niskim kosztem

Każda, nawet najbardziej solidna podłoga z drewna wymaga odpowiedniej konserwacji, aby dobrze wyglądać przez długie lata. Unikanie styczności z wodą, wilgocią, a także właściwe pielęgnowanie mogą okazać się niewystarczające.

Cyklinowanie jako odnowa podłogi

cyklinowanieWarstwa wierzchnia niestety po latach użytkowania ulega ścieraniu się, przez co panele tracą kolor i wyglądają na zaniedbane. Warto więc raz do czasu skorzystać z usług cyklinowania, które znacznie wpływają na kondycję parkietu nadając mu świeżego wyglądu i konserwując na kolejne lata. Każdy lakier stanowiący warstwę wierzchnią na panelach posiada określony sposób ścieralności. Jeśli zaczynają pojawiać się głębokie zniszczenia wpływające na estetyczny wygląd paneli we wnętrzu trzeba pomyśleć o ich odżywieniu oraz poddaniu renowacji. Wymiana drewnianej podłogi na nową jest bardzo kosztowna, dlatego wiele firm na rynku oferuje cyklinowanie – tanio i profesjonalnie wykonują całkowitą odnowę drewnianego parkietu ścierając warstwę wierzchnią tak, by uzyskać równy poziom w całym pomieszczeniu. Dopiero później przechodzą do kolejnych etapów, między innymi kilkuwarstwowego malowania, które zostaje wykonane farbą wybraną przez klienta. Można dowolnie zmienić kolor paneli ze względu na fakt, że nowa powierzchnia jest naturalnym drewnem. Dopiero po wchłonięciu się farby właściwej na wierzch przychodzi warstwa zabezpieczająca przed zbyt szybkim zużyciem.

cyklinowaniePiękna drewniana podłoga nie musi wiązać się z dużymi wydatkami. Profesjonalnie wykonane cyklinowanie przy odpowiedniej pielęgnacji powinno wystarczy co najmniej na kilka lat. Oczywiście istnieje możliwość wykonania całego zabiegu samodzielnie, jednak nie posiadając właściwej wiedzy można utworzyć liczne wgłębienia, które zniszczą podłogę i konieczna będzie jej całkowita wymiana. Korzystając z usług ekipy zyskuje się pewność, że praca zostanie dobrze wykonana, a podłoga odzyska dawną świetność nadając wnętrzu nowego charakteru. Prawidłowo zabezpieczona powierzchnia parkietu znacznie ułatwia późniejszą pielęgnacje substancjami z dodatkami wosku. Zabieg cyklinowania nie należy do skomplikowanych, ani zbyt kosztownych. Firmy zajmujące się takimi rzeczami zazwyczaj starają się wybrać produkty wysokiej jakości, które pokryją i zabezpieczą podłogę na wiele lat. Biorą jednak pod uwagę ich koszt oraz możliwości budżetowe zleceniodawców.

Nie zmienia to faktu, że lepiej dopłacić i wynająć ekipę z dobrymi opiniami poprzednich klientów, niż później żałować i zostać zmuszonym dokonać całkowitej wymiany parkietu, co jest bardzo kosztowne.

Dodaj komentarz