Śnieżnobiałe firany – jak uzyskać taki efekt?

Śnieżnobiałe firany – jak uzyskać taki efekt?

Większość domów posiada firany – pełnią one funkcję dekoracyjną, a także chronią wnętrze domu przed ciekawskimi spojrzeniami. Zarówno firany, jak i zasłony wymagają regularnego prania, jednak nie zawsze przynosi ono oczekiwane rezultaty. Firany szarzeją, płowieją i zamiast ozdabiać – szpecą wnętrza naszych domów.

Prawidłowe wybielanie firan

Wybielanie firan stosuje się od pokoleń, a właściciele gospodarstw domowych dokładają wszelkich starań, by wyglądały one zawsze ładnie i schludnie. Niekiedy jednak nawet najbardziej sprawdzone metody nie są w stanie pozbyć się niechcianej szarości. Szukając skutecznych rozwiązań, często trafiamy na produkty, które zawierają dużą ilość chemii. Ich stosowanie prowadzi do niszczenia tkanin oraz ich żółknięcia. Standardowe wybielacze są przede wszystkim mało bezpieczną alternatywą do usuwania plam i przebarwień. Wiele osób zadaje sobie więc pytania: jak wybielić firanki? Jak zrobić to skutecznie, bez wyczerpującego nakładu pracy? Nikt nie chce spędzać większości dnia na sprzątaniu, które nie przynosi ostatecznie oczekiwanych rezultatów.

Do wybielania firan świetnie nadają się ekologiczne środki czystości, które są bezpieczne nie tylko dla materiałów, ale także dla skóry. Można je z powodzeniem stosować w warunkach domowych, nie powodują niechcianych odkształceń, nie wżerają się w tkaninę i nie niszczą jej. Biel, którą uzyskujemy po zastosowaniu naturalnego wybielacza, jest trwała i naturalna. Firany są mniej podatne na szarzenie, nawet w pomieszczeniach, w których narażone są na dym tytoniowy. Aby odpowiednio wybielić firany, należy zamoczyć je w płynie na około dwadzieścia minut, a później wrzucić do pralki, ustawiając najwyższą temperaturę. Mniej uporczywe plamy można usunąć, dodając wybielacza bezpośrednio do dozownika na proszek, pomijając etap namaczania. Gwarantuje to zniszczenie bakterii, a także przywrócenie firanom ich fabrycznego, śnieżnobiałego koloru. Naturalne środki czystości tego typu pozbywają się również nieprzyjemnych zapachów, neutralizując je. Doskonale radzą sobie również z różnego rodzaju plamami, nawet tymi uporczywymi, rozpuszczając je.

Wybielanie firan to kłopot niejednego gospodarstwa domowego. Nowe firany szybko tracą swój kolor, pochłaniając kurz znajdujący się w powietrzu. Tym samym szarzeją, stając się nieciekawym elementem wystroju. Naturalne, bezpieczne środki czystości nie tylko przywrócą dawny, oczekiwany kolor firan, ale wypielęgnują włókna. Dostępne na rynku wybielacze są łatwe w użyciu, bezpieczne dla nas oraz środowiska.

Dodaj komentarz