Ścienne i podłogowe płyty dekoracyjne z betonu

Beton jest mieszanką spoiwa, różnych frakcji kruszywa oraz wody. Oprócz tego, dzisiejsze firmy dodają do mieszanki różnego rodzaju domieszki i dodatki, których zadaniem jest poprawa parametrów technicznych, nie tylko gotowych wyrobów, ale również samej mieszanki.

Beton do wykończenia wnętrz

betonowe płyty dekoracyjneW związku z tym, z betonu można tworzyć jeszcze lepsze, bardziej profesjonalne i trwałe wyroby, które doskonale sprawdzą się w nawet najbardziej trudnych warunkach. Dzisiaj betonowe konstrukcje nie muszą być więc gabarytowe i szpecące. Beton zagościł na budowach nie tylko jako materiał konstrukcyjny, ale również jako bardzo piękny element wykończenia wnętrz. Laboratoria przy węzłach betoniarskich oraz zakładach prefabrykacji pracują nad nowymi rozwiązaniami i technologiami, dzięki czemu producenci oferują nam materiały wykończeniowe zrobione z betonu architektonicznego. Dzięki swoim właściwościom, betony architektoniczne pozwalają na uzyskanie bardzo ciekawych faktur i tekstur elementów dekoratorskich. Najczęściej wybieranym z szerokiej oferty produktów są betonowe płyty dekoracyjne. Te elementy wykończeniowe podbiły serca wielu klientów, chcących w bardzo efektowny sposób wykończyć wnętrza.

betonowe płyty dekoracyjneSzara barwa i surowość betonowych paneli pozwala na uzyskanie bardzo pięknych, stylowych efektów. Dodatkową ich zaletą jest to, że można układać je zarówno na ścianach, jak i na podłodze. Dostępne na rynku są systemy spoinowe i bezspoinowe. Dzięki czemu możemy uzyskać jeszcze ciekawsze wzory. W biurach, często płyty betonowe są podwieszane na specjalnych uchwytach. Ich zastosowanie pozwala na uzyskanie efektu 3D, który doskonale uwydatnia się na tle ścian ceglanych lub bardzo wyrazistych kolorów. Płyty betonowe mogą mieć powierzchnię szkliwioną, szlifowaną lub po prostu nieregularną. Powierzchnia szkliwiona i szlifowana może przypominać naturalny kamień, dzięki czemu nadaje wnętrzom ekskluzywnego wymiaru. Formy nieregularne dodają innowacyjności i urozmaicenia, przez co świetnie sprawdzą się w nowoczesnych, ponadczasowych aranżacjach. Świetnie pasują do nowoczesnych, modernistycznych przestrzeni, na tle których z pewnością się wyróżniają. Montaż tego typu paneli z betonu nie zajmuje dużo czasu, ponieważ płyty posiadają znaczne wymiary.

Należy jednak uważać, aby ich nie upuścić, ponieważ beton jest bardzo kruchy i pomimo wykonania siatki zbrojeniowej, element dekoracyjny może się połamać lub spękać. Aby tego uniknąć, detale przeznaczone do zastosowania na podłodze są pokryte substancjami zapobiegającymi ścieraniu i wchłanianiu wody.

Dodaj komentarz

Close Menu