Rolety antywłamaniowe i ich zalety

Podczas wykańczania domu dobrze jest pomyśleć o skutecznym zabezpieczeniu go przed nieproszonymi gośćmi. Żeby nasz dom nie stał się pod naszą nieobecność atrakcyjnym łupem dla amatorów cudzej własności, warto zainwestować w jakiś system alarmowy oraz antywłamaniowy, a najlepiej w obydwa.

Serwisowanie rolet zewnętrznych

serwis rolet antywłamaniowychW celu zwiększenia pewności, że nasz dom jest całkowicie bezpieczny, montuje się specjalne rolety antywłamaniowe – wykazują się bowiem wysoką skutecznością. Aluminiowe kurtyny wyposażone są w wyjątkowo trwałe wzmocnienia, takie jak odrutowanie, a także dodatkowe zamki oraz solidne prowadnice. Wszystkie te elementy zwiększają trwałość zabezpieczenia, gwarantując doskonałą ochronę przed złodziejem. Przy wyborze pancerza warto kierować się producentem, który może pochwalić się certyfikatem zapewniającym o skuteczności swoich produktów. Oczywiście, nie istnieje na świecie żaden niezniszczalny materiał, dlatego z czasem przyda się serwis rolet antywłamaniowych – należy więc wybrać producenta, który gwarantuje konserwacje towaru, a niekiedy nawet zapewnia rutynowe kontrole, które pomagają wykryć i naprawić usterkę, zanim ta obniży poziom ochrony naszego domu. Kolejnym kryterium wyboru rolet może stać się ich kompatybilność z systemem alarmowym – niektóre z oferowanych kurtyn wyposażone są dodatkowo w układ stwarzający pozory obecności w domu.

serwis rolet antywłamaniowychWystarczy ustawić pożądaną wartość, żeby system co jakiś czas automatycznie otwierał i zamykał rolety – dzięki temu złodziej, myśląc, że ktoś jest wewnątrz budynku, zrezygnuje z podjęcia próby włamania. W ten sposób eliminuje się potencjalne zagrożenie. Jeśli jednak już miałoby dość do ataku na nasze mienie, przy kontakcie z roletą automatycznie uruchamiany jest sygnał alarmowy, a także zostaje wysłany sygnał do firmy ochroniarskiej, która w kilka chwil przybywa na miejsce, żeby skontrolować sytuację. Na wszelki wypadek dobrze jest się jeszcze zaopatrzyć w system monitoringu, który można połączyć z aplikacją w naszym smartfonie, dzięki czemu możliwe jest kontrolowanie własnego podwórka nawet z drugiego końca świata. Są to jednak tylko dodatkowe elementy, które mogą wpłynąć na nasze poczucie komfortu – podstawowym i najbardziej skutecznym narzędziem zapewniającym nam bezpieczeństwo są rolety antywłamaniowe. Poza własnościami uniemożliwiającymi nieproszonym gościom dostęp do naszego mienia wykazują się one wieloma zaletami.

Stanowią element izolacyjny – zapobiegają nadmiernemu ogrzewaniu się budynku, a także zatrzymują ciepło wewnątrz domu. Do wyboru jest ponadto wiele wariantów kolorystycznych i teksturalnych, dlatego rolety mogą stanowić znakomity element wykończenia elewacji budynku, podkreślając jego unikatowy charakter.

Dodaj komentarz