Rodzaje oświetlenia szynowego

Obecnie na rynku znajduje się coraz więcej rodzajów oświetlenia, które można stosować niemal w każdym wnętrzu. Wystarczy tylko odpowiednio je zamontować i dobrać kolor, który będzie pasował do konkretnego klimatu. Wiele firm coraz częściej zajmuje się produkcją oświetlenia szynowego.

Reflektor łatwy w montażu

reflektory szynowe	Dzięki temu, że staje się popularne, dostępne jest w większości sklepów branżowych. Najczęściej spotyka się je w witrynach sklepowych, muzeach, galeriach, czy długich korytarzach. Jednak stopniowo jest ono przenoszone także do domów, gdzie również idealnie wpasowują się w dany klimat. Oczywiście montowane jest bezpośrednio do sufitu. Układy, które znajdują się w całej konstrukcji, umożliwiają zasilanie kilku lamp naraz, przy użyciu tylko jednej linii. Nowoczesne reflektory szynowe nie są trudne w montażu. Jednak warto zostawić to fachowcom, którzy wykonają wszystko szybko i sprawdzą, czy prawidłowo działa. Przy zakupie należy sprawdzić, czy wszystkie elementy, które są do tego potrzebne, znajdują się w zestawie. Wyróżnia się w nich szyny, łączniki, zasilanie, zaślepki, uchwyty do mocowania, a także oprawy. Będąc w sklepie, trzeba pamiętać, że można zaopatrzyć się w różne rodzaje tego oświetlenia. Dzieli się je na jednofazowe i trójfazowe. Różnica polega na tym, że w pierwszym przypadku cała konstrukcja włącza się i wyłącza jednocześnie. Z kolei w drugim jest ona bardziej niezależna.

reflektory szynowe	Zazwyczaj dołączony jest do niej podwójny włącznik, za pomocą którego można kontrolować, które reflektory mają działać, a które nie. Kolejnego wyboru należy dokonać przy szynach. Tutaj wyróżnia się elementy natynkowe i podtynkowe. Oczywiście zazwyczaj przewody montowane są bezpośrednio do sufitu, ale istnieje także możliwość wydłużenia ich. Dzięki temu lampy mogą wisieć na specjalnych sznurkach i być przesuwane w dowolnym kierunku niemal przez każdego, ponieważ można regulować ich długość. W związku z tym, że mogą być instalowane niżej, łatwiej oświetli się nimi dany fragment pomieszczenia, który chce się wyróżnić. W takim wypadku idealnie sprawdzą się w domowej bibliotece, gdzie mogą być montowane nad fotelem i w ten sposób łatwo będą oświetlać kartki czytanych książek. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, by żarówki, które montowane są w reflektorach, były kolorowe.

Każda z nich może mieć inną barwę, co może nadać wyjątkowego klimatu danemu pomieszczeniu, w którym są stosowane. Wybór odpowiedniego oświetlenia szynowego nie jest trudny. Wystarczy tylko określić swoje wymagania i udać się do sklepu branżowego, w którym z pewnością znajdzie się odpowiedni model.

Dodaj komentarz