Rodzaje napędów do bram skrzydłowych

Posiadanie bramy, która nie ma napędu może być uciążliwe. Bardzo często na jej otwieranie i zamykanie traci się dużo czasu. W związku z tym specjalistyczne firmy zaczęły produkować urządzenia, które pozawalają na automatyczne otwieranie się całej konstrukcji.

Napędy odporne na obciążenie

 napędy do bram dwuskrzydłowychObecnie wyróżnia się napędy mechaniczne i elektrohydrauliczne. Ich wybór zależy od konkretnej bramy. W związku z tym przed kupnem warto sprawdzić kilka parametrów, by wszystko sprawnie działało. Na samym początku, należy zmierzyć długość skrzydła bramy, jego ciężar, odległość od krawędzi słupka zamontowanych zawiasów, a także ilość miejsca, która będzie potrzebna na zamontowanie silnika. Warto także zwrócić uwagę na samą budowę bramy, a konkretnie na jej wypełnienie. Jeśli będzie ono wykonane z drewna, podczas ulewy, czy burzy zacznie nasiąkać i tym samym zwiększy swoją wagę. Z kolei takie wykonane z blachy, będzie bardziej odporne na podmuchy wiatru, niż konstrukcja przewiewna. Wszystkie te parametry są ważne, ponieważ wytrzymałe napędy do bram dwuskrzydłowych muszą być dostosowane tak, by były odporne na każde obciążenie. W związku z tym wyróżnia się śrubowe, które są bardzo trwałe i często się je stosuje. Posiadają, jak sama nazwa wskazuje, napęd ze śrubą, która może być zabudowana, jak i zakryta.

 napędy do bram dwuskrzydłowychOczywiście mogą zostać użyte w przypadku, kiedy skrzydło bramy nie przekroczy sześciuset kilogramów i nie będzie dłuższe niż siedem metrów. Kolejne napędy wyróżniają się łamanym ramieniem. Idealnie sprawdzą się przy konstrukcjach, które zamontowane są na dużych i grubych słupach. Ich montaż jest bardzo prosty i może zostać użyty, kiedy skrzydło nie będzie cięższe niż trzysta trzydzieści kilogramów i dłuższe niż trzy i pół metra. Ostatni napęd znacząco różni się od poprzednich, ponieważ jest ukryty pod ziemią. Jedyną rzeczą, o którą trzeba zadbać, to odpowiednie odwodnienie silnika. Dzięki temu będzie działał niezawodnie przez długie lata. Oczywiście montaż każdej wymienionej konstrukcji nie jest prosty. W związku z tym nie należy zabierać się za to samodzielnie. Najlepszym wyjściem jest zlecenie pracy osobie doświadczonej, które wykona wszystko sprawnie. Ponadto sprawdzi, czy cała konstrukcja działa w prawidłowy sposób i jest odporna na wszelkie uszkodzenia. Wybór konkretnego napędu do bramy jest bardzo trudny.

Jeśli nie jest się pewnym, który będzie najlepszy, warto zapytać o radę fachowca, który oceni urządzenie i z pewnością pomoże dopasować taki rodzaj, który będzie działał przez wiele lat i nie w szybkim czasie nie ulegnie awarii.

Dodaj komentarz