Praktyczne zastosowanie listw podłogowych

Praktyczne zastosowanie listw podłogowych

Urządzenia elektroniczne otaczają nas ze wszystkich stron – bez nich nie wyobrażamy sobie tak naprawdę życia. Współczesna technologia dąży do tego, żeby wszystkie sprzęty stawały się w stu procentach mobilne. Mamy już przecież słuchawki na bluetooth czy bezprzewodowe ładowarki do telefonu.

Listwy maskujące okablowanie

listwa podłogowa na kable	Ostatecznie jednak, żeby zapewnić urządzeniom moc potrzebną do działania, trzeba je podłączyć do prądu za pomocą kabla. Współczesny design wnętrz opiera się głównie na prostocie – takie są założenia minimalizmu, który prezentuje się wyjątkowo estetycznie, czego jednak nie można powiedzieć o leżących na podłogach naszych salonów czy wystających ze ścian kablach różnego rodzaju… naukowcy z pewnością nieprędko wymyślą rozwiązanie, dzięki któremu będziemy mogli całkowicie pozbyć się przewodów z naszego otoczenia, dlatego warto stosować dostępne w tej chwili metody na ukrywanie kabli. Wykończenie każdego wnętrza posiada tak zwany dekor, czyli elementy zdobiące, które nadają pomieszczeniom unikalnego charakteru. Różnego rodzaju zdobienia mogą mieć jednak także walor użytkowy – bardzo często stosuje się dziś listwy podłogowe na kable. Przypodłogowe listwy stanowią element dekoracyjny, które oddzielają powierzchnię ściany od podłogi, dzięki czemu uzyskuje się oryginalny wystrój, zapewniając sobie jednocześnie praktyczne rozwiązanie problemu z wystającymi tu i ówdzie kablami.

listwa podłogowa na kable	Listwy rozłożone są na całej powierzchni mieszkania, dlatego, chcąc poprowadzić przewód z jednego pomieszczenia do drugiego, nie zachodzi konieczność wiercenia dziury w ścianie, kabel można bowiem ukryć w listwie. To świetne rozwiązanie zarówno dla każdego domu, gdzie przywiązujemy ogromną wagę do detali, żeby nasze mieszkanie prezentowało się jak najlepiej, jak i dla firm. Szczególnie w biurach, w których znajduje się cała masa sprzętu komputerowego i potrzebnego mu okablowania, listwy sprawdzają się znakomicie. Nie tylko wpływają na estetykę samego biura, lecz także zapewniają bezpieczeństwo pracownikom, eliminując prawdopodobieństwo potknięcia się któregoś z nich o wystający spod biurka kabel. Dodatkowo pełnią funkcję porządkującą – dzięki listwom już nigdy więcej żaden przewód nie poplącze się z drugim.

Przypodłogowe listwy wykonuje się z różnych materiałów – wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju podłogę mamy w biurze czy w domu, ponieważ listwa powinna stanowić wykończenie wnętrza, które koresponduje z jego pozostałymi elementami, zwłaszcza z podłogą. Wyróżnia się zatem listwy drewniane, ceramiczne oraz syntetyczne.

Dodaj komentarz