Praktyczne listwy przypodłogowe

Listwy przypodłogowe cieszą się ogromną popularnością wśród wszystkich estetów, którzy podczas prac remontowych zwracają uwagę na każdy, nawet najmniejszy detal. Nic więc dziwnego w tym, że na rynku funkcjonuje obecnie wielu cenionych, polskich producentów, którzy specjalizują się w produkcji listew przypodłogowych wykonanych z rozmaitych materiałów.

Listwy z tanich materiałów

listwy przypodłogowe do paneliKtóre z nich cieszą się dziś największym zainteresowaniem wśród klientów? Listwy przypodłogowe posiadają dwie zasadnicze funkcje. Pierwszą z nich jest niewątpliwie funkcja estetyczna. Ładne, gładkie, cienkie listwy mogą świetnie współgrać z daną przestrzenią, która dzięki temu nabierze niesamowitego charakteru. Pamiętajmy bowiem o tym, że podczas prac remontowych, to właśnie często pomijane przez nas detale składają się na ogólny obraz całości. Drugą funkcją listew jest natomiast ich niebywała funkcjonalność. Materiał ten świetnie kamufluje bowiem okablowanie, które szpeci nasze domostwo. Pamiętajmy również o tym, że listwy nie tylko ukrywają, ale również także chronią nasze kable, dzięki czemu nasz sprzęt elektroniczny nie niszczeje. Produkt ten świetnie sprawdzi się więc zwłaszcza w domach zamieszkiwanych przez małe dzieci oraz zwierzęta. Z jakich materiałów produkowane są dziś najczęściej listwy? Ciekawą alternatywą dla standardowego drewna, za które musimy zapłacić adekwatnie wysoką cenę są niewątpliwie listwy przypodłogowe MDF do paneli, które produkuje się ze znacznie tańszych włókien drzewnych. Materiał ten ponadto bardzo łatwo się również obrabia – listwom MDF można więc nadawać dowolne kształty oraz rozmiary.

listwy przypodłogowe do paneliSporą popularnością wśród klientów cieszą się aktualnie zwłaszcza profilowane listwy wykonane z materiałów drewnopochodnych, w których wykonuje się specjalne otwory na okablowanie. W przedmiotach tych może znajdować się zarówno jeden, zbiorczy otwór, jak i kilka niezależnych szczelin, które dodatkowo odseparują od siebie nasze okablowanie. Montaż owych listew jest ponadto bardzo prosty i szybki, bez problemu wykonamy go więc samodzielnie. Na końcu warto również wspomnieć o walorach czysto estetycznych, którymi odznaczają się listwy MDF. Najnowsze modele świetnie imitują bowiem wygląd prawdziwego drewna, przez co produkt ten świetnie sprawdzi się w stylowych przestrzeniach. Powierzchnia listew najczęściej pokrywana jest cienkim tworzywem, którego powierzchnia do złudzenia przypomina m.in. nieregularne słoje drewna.

Warto również zauważyć, iż produkt ten występuje w różnorodnych wersjach kolorystycznych, począwszy od bazowych odcieni (bieli czy brązu), aż na znacznie bardziej odważnych kolorach kończąc.

Dodaj komentarz

Close Menu