Po drugiej stronie biurka

Biuro to miejsce, gdzie skupienie i wyciszenie są wymogiem. Przebywamy w swoim domu, ale jednak pracujemy. Chcemy skończyć nasze zadanie jak najszybciej, żeby nie spędzić całego dnia w miejscu pracy, potrzebujemy ciszy. Mimo to nie sugerujemy, żeby odcinać się od świata zewnętrznego poprzez pancerne drzwi, komplet zamków czy wygłuszone ściany.

W kolorze

Warto przeznaczyć do pracy pokój znajdujący się na uboczu domu: z dala od ruchliwej ulicy, codziennych hałasów domowych oraz zapachów. Jeśli posiadamy odpowiednie pomieszczenie, reszta jest już dużo prostsza: spokojnej pracy w domu zazwyczaj wystarczającym posunięciem jest prawidłowe urządzanie biura. Wydawać by się mogło, że jeśli w niewielkim pokoju znajduje się biurko i sprzęt komputerowy i regał mamy do czynienia z domowym gabinetem. Otóż nie do końca tak jest. Owszem, aranżacja biura w małym pomieszczeniu jest możliwa, jednak żeby otrzymało ono rangę pełnowymiarowego gabinetu, musi spełniać kilka warunków. W tym artykule zaprezentujemy kilka wskazówek dotyczących tego, czym się kierować aranżując swoje miejsce pracy.

Postaramy się zainspirować naszych czytelników, podsuwając im pomysły na stylizację wnętrza: oryginalną, ale wyrafinowaną. Podpowiemy, jakie trendy kolorystyczne królują w tym sezonie, a także jakie meble do biura zapewnią nam wygodę i swobodę działania. Zacznijmy więc od kolorystyki. Mówi się, że odpowiednia barwa dominująca w otoczeniu może wpłynąć na nasze samopoczucie oraz motywację. Kolory potrafią mocniej oddziaływać na osoby zajmujące się określonym typem pracy.

Tym faktem warto się zainteresować przeglądając katalogi firm remontowych. Według badań przeprowadzonych na ankietowanych w lutym 2018 r. kolor czerwony to idealny wybór dla osób zajmujących się działalnością na rynku. Jest to barwa pobudzająca do walki i energetyzująca, jednak nie należy przesadzać z jej obecnością: jej nadmiar może przytłaczać, a nawet przyprawiać o bóle głowy.

Osobom, które w swojej pracy wykorzystują twórcze myślenie proponujemy odcienie żółci i zieleni: optymistyczne i radosne, motywują do działania, jednak są spokojniejsze. Oprócz kolorów typowo letnich, oferujemy również te chłodne. Błękity będą świetnym wyborem dla architektów i programistów, natomiast róże we wszystkich możliwych odcieniach np. dla stylistek. Dla osób, których praca wymaga powagi i klasy okazywanych na każdym kroku, proponujemy kolory wyrafinowane i kojarzące się elegancją: granaty, głębokie fiolety lub kolory „deserowe”: kawowe i czekoladowe. Do gabinetu możemy wprowadzić również niezastąpioną, zawsze mile widzianą parę: drewno i kolor biały.

Sprawy biurowe

Gdy odnajdziemy kolor stworzony dla naszej osoby, powinniśmy zacząć poszukiwania odpowiednich sprzętów. Gabinety powinny być dobrze zorganizowane, aby nasza praca przebiegała szybko i sprawnie. We własnym domu często nie możemy sobie pozwolić na przeznaczenie wielkiej ilości miejsca na kąt do pracy. Musimy się więc starać podwójnie, aby nasze wyposażenie biura było jak najbardziej funkcjonalne. Powinniśmy sprawić, aby jak największa ilość przedmiotów, miała możliwość zastosowania ich na kilka różnych sposobów. Dobrym przykładem na to jest biurko z podnoszonym blatem: jeżeli do pracy używamy laptopa, kryjówka pod pulpitem idealnie sprawdzi się, jeżeli będziemy chcieli ukryć sprzęt przed ciekawskimi łapkami naszych pociech.

Gabinet to również masa dokumentów i faktur. Nie ma lepszych miejsc do ich przetrzymywania niż szuflady biurka. Jednak zdarza się, że ich ogrom przerasta pojemność mebla. Z pomocą przychodzą nam więc półki, oraz szafy. Idealne będą szafy modułowe lub ewentualnie robione na zamówienie szafy typu komandor: możemy je dostosować do możliwości pomieszczenia, a firmowe szpargały przechowywać w wygodny i dobrze zorganizowany sposób. Warto zainwestować w nowoczesne meble do biura o gładkich frontach: brak dodatkowego sprzątania zakamarków mebli jest ogromnym plusem dla zapracowanych osób.

Podsumowanie

Meble gabinetowe powinniśmy ustawić w taki sposób, aby mieć jak najlepszy dostęp do świeżego powietrza i światła w czasie pracy. Za dnia oczywiście wystarczy światło słoneczne padające na biurko. Jednak dla komfortu i zdrowia naszych oczu, należy zaopatrzyć się w lampkę na biurko: jej światło powinno być zbliżone do naturalnego, a usytuowanie dopasowane do stylu pracy. Nie możemy także zapominać o chwili relaksu po pracy: mile widziana jest niewielka sofa lub fotel, w którym odpoczniemy z książką po ciężkim dniu.

Dodaj komentarz