Nietypowe style aranżacji wnętrz

Popularne style aranżacji wnętrz nie każdemu będą odpowiadały. Minimalizm może być funkcjonalny, styl skandynawski bardzo modny, a prowansalski romantyczny i przytulny, jednak jest grono osób, które wolą bardziej wyraziste zestawienia, kontrastowe kolory, ciężkie meble. Dla nich idealny będzie między innymi styl kolonialny czy orientalny, które wykorzystywane są tylko przez najlepszych architektów.

Architekt wnętrz i styl orientalny

architekt wnętrz Styl kolonialny wywodzi się z Indii i jest fuzją stylu brytyjskiego oraz indyjskiego. Brytyjczycy którzy wracali z kolonii chcieli zachować ich cząstkę w swoich domach, więc przywozili z Indii liczne meble i dekoracje. Ciężkie, masywne meble wykonywane z ciemnych gatunków drewna (np. hebanu, czy palisandru) idealnie komponowały się ze skórzanymi fotelami i kanapami. Dodatkowo we wnętrzu kolonialnym nie powinno zabraknąć drewnianych rzeźb, stylizowanej retro mapy świata na ścianie, czy ludowych masek. W stylu kolonialnym ściany i sufitu są białe lub kremowe, żeby zrównoważyć ciemne meble. Dodatkowo żeby wprowadzić nieco koloru do wnętrza popularnością cieszą się dekoracyjne poduszki w intensywnych barwach, pasujące do salonu lub sypialni. Wyróżniającym ten styl meblem są drewniane sekretarzyki oraz skrzynie. Drugi nietypowy styl który zna tylko kreatywny architekt wnętrz w Toruniu to styl orientalny wywodzący się z Chin.

architekt wnętrz Ten styl jest niejako zaprzeczeniem stylu skandynawskiego. Jest w nim pełno kolorów, wzorów, ale także zapachów, bo nie może tam zabraknąć kadzidełek. Pomieszczenia w stylu chińskim są pełne dekoracji i ciekawych wzorów, szczególnie tych nawiązujących do tradycyjnej kultury chińskiej. Dominują tu kolory takie jak intensywna czerwień, czerń, pomarańcz. W tych barwach mogą być zarówno ściany i podłogi, jak i meble. Na przełamanie soczystych barw poleca się odcień kremowy np. na kanapie. We wnętrzu chińskim powinno też być wiele tekstyliów (poduszek, narzut, dywaników). Taki pokój bywa dosyć ciemny (ze względu na kolory), dlatego tak ważne jest odpowiednie, lecz klimatyczne oświetlenie. Standardowym meblem w stylu chińskim jest niski stolik kawowy. Podsumowując, dobry architekt wnętrz będzie w stanie zaprojektować nie tylko wnętrze w modnym stylu, ale także wyraziste i inspirujące.

Styl kolonialny i chiński są do tego idealne i z pewnością domy i mieszkania urządzone w tym stylu będą wyróżniały się na tle innych. Wybierając zatem styl który będzie nam odpowiadał nie należy się kierować modą czy cudzym gustem, tylko postawić na to co najlepsze dla nas samych.

Dodaj komentarz