Moja przyjaciółka: toaletka

Moja przyjaciółka: toaletka

Która kobieta nie marzy, aby przed wielkim wyjściem nie zasiąść przed lustrem i ze swojej skrzyni skarbów wyciągnąć garści kosmetyków, czy błyskotek? Widać brakuje entuzjazmu. Nic dziwnego: każda z pań chce poczuć się wyjątkowo ubierając swoje usta w czerwień i podkreślając swoją urodę niecodzienną biżuterią. W odpowiedniej grze światła błyszczy ona niczym gwiazdy. Zupełnie tak samo, jak oczy zadowolonej kobiety.

„Lustereczko, powiedz przecie…”

Już jako dziewczynki inspirujemy się bajkowymi postaciami: chłopcy pragną w przyszłości zostać dzielnymi rycerzami i dobyć miecza w walce ze smokiem, by później swoje trofeum ofiarować królowi, lub wybrance serca. Dziewczynki zaś pochłania myśl o pięknych sukniach, klejnotach i bankietach w salach balowych. Mężczyźni, często mają coś z dziecka, nawet kiedy dorosną, jednak muszą zaniechać swoich celów, ponieważ przy nadwyżce cnych rycerzy definitywnie zabrakło smoków.

Jednak kiedy dziewczynka staje się kobietą, ma dużo łatwiej, i wciąż może pozostać królewną: jej szafa pęka w szwach od pięknych ubrań i butów (chociaż żadna się do tego nie przyzna i lepiej nie rozpoczynać tego tematu), a ona wraz ze swoim księciem, w pięknej karocy bryluje na przyjęciach.Zarówno fason królewskich strojów jak i balów niebywale się zmienił, jednak istnieje coś, co pozostanie stałe na zawsze.

Jest to specjalne miejsce w życiu każdej kobiety-królewny, którym nie dzieli się z nikim: toaletka. Jest strażniczką kosmetyków pielęgnujących skórę damy, a także tych podkreślających jej piękno. Jest także kryjówką dla drogocennych klejnotów koronnych. Dodatkowo, jest najszczerszą przyjaciółką, ponieważ spoglądając w lustro na swe odbicie kobieta wie, jak bardzo jest wyjątkowa.

Powiedz jaką masz toaletkę, a zdradzę kim jesteś

Toaletki sypialniane bywają różne. Ich styl zależny jest od charakteru jej właścicielki. Mimo wielu różnic pomiędzy nimi, każda toaletka posiada cechę wspólną dla nich wszystkich: lustro. Pani lustra dba o swoją toaletkę jak o samą siebie. W końcu jest odzwierciedleniem jej samej. Tradycjonalistkę o romantycznej duszy poznać można po tym, że w jej domu gości drewniana toaletka z lustrem zaokrąglonym: owalnym, okrągłym lub o zmiękczonych kantach.

Często jest ona rzeźbiona (wytłoczone wzory dodają trójwymiarowości drobnym szufladkom i delikatnym nóżkom stolika) lub przyozdobiona malowanym kwiatami, wijącymi się wokół lustra. Zdarza się, że  osoby romantyczne wraz z drewnianą toaletką komponują dodatki z innego materiału, np. bogato zdobionymi lustrami z postarzanego złota, lub w delikatnej ramie z mosiądzu. Kobieta zasiadająca na miękkiej pufie przy blacie takiej toaletki nigdy nie nazwie go „zwykłym meblem”.

Zupełnie innym gustem wykazuje się współczesna królewna. Jest ona przede wszystkim praktyczna. Jej nowoczesna toaletka do sypialni nie musi być duża, ważne, żeby była w stanie pomieścić wszystkie niezbędne dla niej przedmioty. Im mniej z nich znajduje się na blacie toaletki- tym lepiej.Mile widziane są modele, których lustro jest „składane”, i po zamknięciu staje się schowkiem dla drobiazgów. Nowoczesne toaletki nie posiadają zdobień: największą ich zaletą jest prostota.

Jest atrybut księżniczki z gatunku eleganckich i wyrafinowanych. W życiu każdej z kobiet powinna, a nawet musi zaistnieć chociażby mała toaletka do sypialni. Określa ona nią samą. Nadaje jej wyrazu. Nie wspominając już o tym, że najlepiej doradza w kwestii wyglądu. Mimo, że era smoków już minęła i trofeum dla tej jedynej jest nieosiągalne to, drodzy rycerze, pamiętajmy: nie oznacza to, że jest ono niepotrzebne. Toaletka do sypialni z lustrem zmienia życie kobiety, spełnia marzenia, podbija serce. Miejmy to na uwadze.

Podsumowanie

O właścicielce toaletki z lustrem nigdy nie możemy powiedzieć, że jest próżna. Napawa ją ona szczęściem, a także dodaje pewności siebie. Pomaga pozbyć się wszelkich ewentualnych wątpliwości związanych z jej osobą, a także upewnić ją w przekonaniu, że to właśnie ona zasługuje na to, co osiągnęła i jest jeszcze w stanie osiągnąć. Kobieta zasiadająca przed lustrem toaletki nie popada w samozachwyt: ona zdobywa siłę!

Dodaj komentarz