Listwy pasujące do zabudowy kuchennej

Wybierając podłogę do kuchni zwracamy uwagę na to, aby idealnie komponowała się z nową zabudową oraz nadawała jej charakteru. Często jednak pomijamy równie ważne elementy, jakim są listwy podłogowe. Powinny być one tak dobrane, by pasowały zarówno kolorystycznie jak i materiałowo do podłogi kuchennej, dlatego najlepiej zakupować je razem.

Listwy a naturalne drewno

lakierowane listwy mdfPrzy tradycyjnej podłodze z płytek ceramicznych nie ma tak dużego problemu, jak w przypadku podłóg z prawdziwego drewna, które potrzebują właściwego wykończenia, by nie zepsuć efektu. Inwestując mnóstwo pieniędzy w drewnianą podłogę musimy ją odpowiednio zabezpieczyć oraz wyeksponować. Mogą posłużyć w tym celu na przykład listwy podłogowe, które wbrew pozorom wcale nie muszą być wykonane z drewna. Równie świetnie sprawdzą się te z płyt MDF, które cieszą się dużą popularnością ze względu na uniwersalizm oraz duży wybór wzorów. Producenci cały czas poszerzają swoje oferty o nowe wzory oraz efekty wykończeniowe powłok lakierniczych. Coraz częściej wybierane są lakierowane listwy mdf do kuchni ze względu na to, że idealnie komponują się z naturalnym drewnem. Nie muszą to być wysokie cokoły, które przyciągną uwagę. Mają za zadanie chronić zakończenia podłogi oraz stanowić spójne połączenie ze ścianą, dlatego równie dobrze można wybrać prosty prostokątny model.

lakierowane listwy mdfMyśląc o kuchni można również zadbać o to, by listwa była równie praktyczna, co designerska. Wybierając szeroką listwę z miejscem na przewody pozwala ona ukryć wszelkie nieestetyczne kable, które często ciągną się po całej kuchni. Wszystko tak naprawdę zależy od naszych potrzeb oraz poczucia stylu, bo dla niektórych listwy lakierowane do podłogi drewnianej mogą się zupełnie nie nadawać. Wystarczy jednak przejrzeć wiele projektów architektów wnętrz, którzy zawsze starają się zadbać o najmniejsze detale i urządzają przestrzeń w taki sposób, aby każdy element przykuwał wzrok, jednak największe wrażenie robiły w całości. Tylko w ten sposób można otrzymać piękną i nowoczesną kuchnię, która pod każdym względem będzie doskonała. Zabudowa kuchenna odgrywa najmniejszą rolę, kiedy jeszcze nie ma się wybranej podłogi oraz listew. Tak proste i małe elementy potrafią zepsuć cały efekt, dlatego przy zakupie należy dobierać konkretny model bardzo ostrożnie.

Listwa lakierowana nie musi pasować kolorystycznie, równie dobrze z naturalnym drewnem będzie prezentowała się listwa biała, którą w razie potrzeby możemy samodzielnie przemalować na dowolny kolor za pomocą zwykłej farby. Dzięki temu podczas kolejnego remontu nie trzeba będzie się martwić o niepasujące listwy.

Dodaj komentarz