Jakie zalety ma ekstrakcyjne pranie?

W domu zawsze warto dbać o czystość. Brudne szafki nie prezentują się ładnie, brudne naczynia z resztkami jedzenia stają się siedliskiem bakterii, a brudne ubrania nie pachną ładnie. Dlatego trzeba regularnie sprzątać, myć, prać. Niestety, nie zawsze ,,domowe” opcje czyszczenia są wystarczające. Trudne zabrudzenia, stare i zaschnięte plamy można starać się usunąć specjalnymi środkami, nie mniej jednak nie zawsze dają one radę.

Dokładne pranie kanapy

pranie kanapPrzykładem rzeczy trudnych do wyczyszczenia są meble tapicerowane oraz dywany i wykładziny. Zwykle się je tylko odkurza odkurzaczem, czy też strzepuje z nich okruszki. W ten sposób można usunąć jedynie najbardziej powierzchowne zabrudzenia, takie jak kurz, czy piasek. Również wykorzystanie sprayów, szamponów, czy proszków czyszczących niewiele daje. Zwykle one ładnie pachną, więc i meble oraz dywany będą miały przyjemny zapach. Co do czystości jednak niewiele się zmieni. Dlatego też gdy zależy nam na naprawdę dogłębnym usunięciu zabrudzeń to jedyną opcją jest ekstrakcyjne pranie kanap w Warszawie, jak również ekstrakcyjne pranie wykładzin. Taką usługe mogą wykonać jedynie profesjonaliści dysponujący nowoczesnym sprzętem.

pranie kanapWygląda on jak odkurzacz piorący. Woda ze środkiem czyszczącym jest wtłaczana we włókna tapicerki, czy dywanu, a następnie błyskawicznie zasysana przed odkurzacz. Przez co tapicerka nie będzie przemoczona, co mogloby doprowadzić do jej odkształcenia się, pojawiają się charakterystyczne ,,fale”. Dodatkowo po praniu ekstrakcyjnym tapicerka bardzo szybko schnie. Kolejna zaleta to możliwość usunięcia wszelkich zabrudzeń. Nawet te stare, silne zabrudzenia, które głęboko wniknęły w strukturę tapicerki np. plamy po winie, mogą zostać raz na zawsze usunięte. Pranie w domowych warunkach mogłoby co najwyżej takie plamy rozjaśnić czy rozmazać. Warto zaznaczyć, że do prania ekstrakcyjnego także są używane ładnie pachnące środki chemiczne. W związku z tym kanapa czy narożnik po wypraniu będą pięknie pachniały świeżością. Dobrą wiadomością dla alergików jest to, że pranie ekstrakcyjne pozwala na usnięcie głęboko zalegającego kurzu oraz roztoczy, które często powodują wysypki, czy problemy z oddychaniem.

Zdecydowanie warto jest inwestować w ekstrakcyjne pranie kanap, foteli, dywanów, czy wykładzin. Pranie ekstrakcyjne odświeża zapach tapicerki, pozwala na usunięcie wszelkich plam, a także alergenów. Dodatkowo nie ma obaw o przemoczenie mebli czy dywanów, co spowodowałoby ich odkształcenie się. Pranie ekstrakcyjne to zatem same zalety.

Dodaj komentarz