Jakie prace na wysokościach oferują firmy alpinistyczne?

Praca na wysokości wielu osobom kojarzy się z realizacją zleceń na biurowcach czy wieżowcach. To prawidłowe spostrzeżenie, jednak wiele firm alpinistycznych świadczy również swoje usługi na niewielkich wysokościach, jak chociażby podczas pielęgnacji drzew czy odśnieżania dachów. Zakres wykonywanych usług może się różnić w zależności od sprzętu, jakim dysponuje dane przedsiębiorstwo, jednak u większości fachowców oferta wygląda podobnie i jest kierowana zarówno do osób prywatnych, jak i do właścicieli przedsiębiorstw.

Fachowe prace wysokościowe

prace na wysokościachPodstawowe wyposażenie każdej firmy alpinistycznej to podnośnik koszowy – dzięki niemu większość prac wykonywanych jest szybciej i bezpieczniej. Przykładem jest między innymi montaż reklam. Odpowiedni sprzęt pozwala na umieszczenie wielkoformatowych grafik na elewacjach budynków, rusztowaniach oraz innych, trudno dostępnych miejscach. Profesjonaliści nie tylko działają z użyciem podnośnika koszowego, ale także techniki linowej. Właściwe przeszkolenie pozwala fachowcom na przeprowadzanie różnego rodzaju prac konserwacyjnych – takich jak usuwanie zagrożeń z dachów i elewacji, malowanie ścian, czyszczenie ich lub mycie okien. Firmy alpinistyczne podejmują się również prac pielęgnacyjnych, w tym między innymi karczowania drzew, prześwietleń zieleni, formowania koron drzew, umieszczania bądź zdejmowania gniazd dla ptaków i wielu więcej. W ramach oferty firmy podejmują się montażu oświetleń na wysokościach, cięcia konstrukcji umieszczonych powyżej ziemi, a także drobnych prac naprawczych przy elewacjach budynków.

prace na wysokościachUsług jest znacznie więcej i na pomoc fachowców można liczyć zawsze, jeżeli praca wymaga zastosowania podnośnika koszowego lub wspięcia się w miejsca, do których nie ma dostępu z ziemi. Niektóre przedsiębiorstwa, jak te oferujące prace na wysokościach w Warszawie, proponują wynajem podnośnika koszowego, aby móc samodzielnie przeprowadzić wszystkie niezbędne prace. Jest to zalecane wyłącznie dla osób, które dysponują odpowiednim zabezpieczeniem i przeszły niezbędne szkolenia. Cena za poszczególne usługi różni się w zależności od trudności w zrealizowaniu pracy, a także konieczności wykorzystania większej ilości sprzętu i osób.

Koszt wynajęcia firm alpinistycznych jest rozbieżny, lecz za usługi można średnio zapłacić od kilkudziesięciu złotych (za najmniej skomplikowane) do nawet kilku tysięcy (kiedy prace realizowane są nawet przez kilka dni). Warto korzystać z usług takich firm zawsze, kiedy właścicielowi budynku lub zleceniodawcy zależy na błyskawicznym i bezpiecznym uporaniu się z zadaniem.

Dodaj komentarz