Jaką folię na dach wybrać?

Jaką folię na dach wybrać?

Jednym z ważniejszych zakupów dotyczących izolacji lub remontu dachu, jest folia na dach. To materiał izolacyjny świetnie sprawdzający się jako warstwa wstępnego krycia. Musi jednak spełniać określone wymagania, by nadawała się jako izolacja. W zależności od rodzaju dachu, jego spadku, umiejscowienia oraz wielu innych właściwości, należy dobrać odpowiednią folię. Parametry każdej z nich są dokładnie określone i umieszczone na opakowaniu. To ważne, by sprawdzić, czy dana folia nadaje się do własnego domu.

Trwała folia na dach – zalety

Jednym z ważniejszych parametrów każdej folii, jest jej paroprzepuszczalność. Na rynku dostępne są folie o trzech poziomach tej cechy. Zazwyczaj korzysta się z folii o niskim wskaźniku przepuszczalności pary wodnej. Jest to wystarczające zabezpieczenie dachu przed drobnymi zniszczeniami wynikającymi ze skraplania się pary wodnej. Folie ta umieszcza się jako krycie wstępne dachu. To właśnie ta warstwa powinna być obecna na każdym dachu. Jej przeciwieństwem jest folia paroizolacyjna. Umiejscawia się ją na wierzchu dachu tuż pod połacią, tak, by zwiększyć poziom wilgotności w pomieszczeniu i tym samym zwiększyć temperaturę w pomieszczeniu. Sprawdza się to najbardziej na wysokich poddaszach, gdzie straty ciepła są wyjątkowo wysokie. Profesjonalna folia na dach musi jednak mieć inne właściwości, takie jak wytrzymałość i elastyczność. W innym przypadku podczas nakładania dochodziłoby do dużych strat i uszkodzeń.

Powierzchnia dachu jest nieregularna i nałożenie na nią folii nie jest najprostszym zadaniem. Dlatego warto, jest zatrudnić fachowców. Duże doświadczenie jest największym atutem w tej kwestii. Warto również upewnić się, że podczas izolowania dachu nakładana jest warstwa folii. Tylko wówczas można być spokojnym o własny dobytek. Podczas wyboru folii, warto upewnić się co do jej wytrzymałości, gdyż raz położona powinna wytrzymać do kolejnego remontu dachu. Choć cena jest ważnym czynnikiem wpływającym na wynik wyboru, to ostatecznie profesjonalna folia jest inwestycją w dach i pośrednio cały dom.

Izolując dach od wilgoci i unoszącej się pary, warto zwrócić uwagę, na to, jak wygląda dom i jaka ma specyfikę. Duże znaczenie ma tu kształt i wielkość dachu. Oczywiste jest to, że inaczej izoluje się dach płaski, a inaczej stożkowy. Dodatkowo bardzo ważne są inne właściwości dachu. Jeśli nie jest się pewnym, najlepiej oddać wybór dotyczący foli fachowcowi, który nie tylko wybierze dobry model, ale również będzie umiał go nałożyć skutecznie na dach. Tylko wówczas można mówić o pełnej izolacji dachu.

Dodaj komentarz