Jak przygotować ogród na wiosnę?

Każdy lubi wiosną patrzeć na zieloną trawę, małe pączki na gałęziach, świeżo rozwinięte kwiaty. Zostało jeszcze kilka tygodni do tego czasu, a zima nadal nie daje o sobie zapomnieć. Warto jednak zacząć przygotowywać się już teraz do wiosennych porządków, żeby o niczym nie zapomnieć i w odpowiednim momencie (najczęściej pod koniec marca) być gotowym na wszystko. Wszystko zależy od zaangażowania. Jeżeli włoży się dużo serca w pielęgnację ogrodu, to rośliny się odwdzięczą pięknym wyglądem na dłuższy czas.

Wiosenne porządki w ogrodzie

rzetelna pielęgnacja ogrodów w bydgoszczyNajważniejszy jest porządek. Należy uprzątnąć wszystkie zbędne elementy, takie jak opadnięte liście, gałęzie czy śmieci przywiane zza ogrodzenia. Powinno się usunąć zabezpieczenia zastosowane na czas zimy (chochoły, włókninę ogrodniczą, liście, kopce). Najlepiej robić to w mniej słoneczny dzień, gdyż małe pędy, które zdążyły wyrosnąć pod osłoną, są bardzo wrażliwe na światło. Należy poprzycinać krzewy na wysokości mniej więcej jednej czwartej, by pobudzić je do urodzajniejszego kwitnięcia. Kiedy jest już pewność, że przymrozki nie wrócą, a ziemia jest rozmarznięta (połowa kwietnia), można przystąpić do sadzenia drzew i krzewów sprzedawanych z odkrytymi korzeniami. Przy wyborze rośliny ważne jest zwrócenie uwagi na to, czy korzenie nie są przesuszone – istnieje wtedy bardzo małe prawdopodobieństwo przyjęcia się. Nie można czekać z zasadzeniem np. do następnego dnia, tutaj liczy się czas – najlepiej zająć się sadzeniem od razu po powrocie.

rzetelna pielęgnacja ogrodów w bydgoszczyA co, jeżeli ogród jest, a sił brak? Wtedy na pomoc przychodzą fachowi ogrodnicy, którzy znają się na florze najlepiej. Rzetelna pielęgnacja ogrodów daje bardzo dużo dobrego, nie tylko dla środowiska, ale również dla ludzi. Często starsze osoby rezygnują z działek na rzecz życia w bloku ze względu na brak sił do pielęgnacji ogrodu, a mogliby postawić na profesjonalną obsługę, która z pasją i zaangażowaniem zajęłaby się roślinnością. Jak wiadomo, kolor zielony działa terapeutycznie, więc ogrody u osób w podeszłym wieku są jak lekarstwo na wiele dolegliwości. Profesjonalna pielęgnacja ogrodu daje nie tylko pewność, że nie zrobi się krzywdy roślinom, ale również pozwala na szerszy zakres prac tj. wycinka drzew, założenie rozbudowanego systemu nawaniania, opryski zwalczające choroby i szkodniki.

Tereny zielone zajmują połowę obszaru Bydgoszczy, więc nic dziwnego, że miasto słynie również z najlepszych specjalistów od spraw roślinności. Rzetelna pielęgnacja ogrodów w Bydgoszczy to podstawa. Podczas gdy fachowcy opiekują się ogrodem, domownicy mogą w spokoju obserwować prace, a później cieszyć się pięknie zadbanym ogrodem.

Dodaj komentarz