Grzejnik konwektorowy w lokalu usługowym

Chcąc prowadzić własny gabinet usługowy, musimy poradzić sobie z wieloma kwestiami, zanim zaczniemy działać. Pomijając sprawy formalne, które sprawiają, że czasem przez kilka tygodni czy miesięcy jesteśmy stałymi bywalcami urzędów, często na głowie mamy również remont lokalu, w którym planujemy mieć swoją siedzibę.

Grzejnik o niewielkich rozmiarach

grzejniki konwektoroweW trakcie przebudowy tego miejsca stajemy przed dylematem, na jakie ogrzewanie postawić, aby koszty eksploatacyjne były możliwie jak najniższe, a przy tym by estetyka jak najlepiej wpasowała się w stylistykę salonu fryzjerskiego czy gabinetu lekarskiego. Kłopotem jest bowiem to, że takie miejsce działa tylko w określonych godzinach, a więc na dobrą sprawę ogrzewanie po godzinach pracy nie jest potrzebne i generuje dodatkowe koszty, jednak rezygnując z ogrzewania poza czasem otwarcia lokalu, moglibyśmy narażać naszych pierwszych klientów, korzystających z naszych usług następnego dnia, na nieprzyjemny chłód w pomieszczeniu, co mogłoby zniechęcić do kolejnej wizyty. Dlatego świetnym rozwiązaniem dla każdego punktu usługowego będą niskie grzejniki konwektorowe. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom doskonale wpasują się w miejsca pod oknami, które w lokalach usługowych są zdecydowanie większe i niższe niż w domach, gdyż stanowią rodzaj witryny, dlatego montaż tradycyjnych grzejników okazuje się niemożliwy. Sama konstrukcja grzejnika konwektorowego zapewnia przekazywanie ciepła na poziomie nawet 95%, a obudowa nie pełni funkcji grzewczej, zapewnia jedynie osłonę dla wewnętrznego systemu aluminiowych lub miedzianych rur.

grzejniki konwektoroweNie musimy się zatem obawiać, że obecni w salonie czy gabinecie najmłodsi oparzą się rozgrzanym grzejnikiem podczas wizyty z rodzicem. Dzięki zastosowaniu doskonałych przewodników ciepła w systemie grzewczym, temperatura w pomieszczeniu szybko osiąga optymalną temperaturę, dlatego nie będą konieczne wizyty w lokalu wczesnym rankiem po to, by pierwszy klient miał zapewnione odpowiednie warunki. Z uwagi na fakt, że całe ciepło jest oddawane do pomieszczenia, jest to również rozwiązanie bardzo ekonomiczne, którego koszty eksploatacyjne nie zrujnują naszego firmowego budżetu. Jedynym minusem może być to, że grzejniki te przez wprawianie powietrza w ruch mogą wzmagać unoszenie się kurzu, jednak w miejscach usługowych codzienne sprzątanie jest konieczne, zatem nie jest to wówczas duży problem.

Prowadzenie własnego biznesu z pewnością nie należy do zadań łatwych. Już zanim zaczniemy działalność, musimy zmierzyć się z wieloma kwestiami, o których często nie wiemy zbyt wiele. Jedną z takich decyzji jest wybór ogrzewania do lokalu usługowego. Na szczęście zawsze można skorzystać z porady specjalisty.

Dodaj komentarz