Gdzie najlepiej pasuje sufit podświetlany światłem led?

Sufity napinane to nowoczesne rozwiązanie aranżacyjne, dodające uroku i stylu każdemu pomieszczeniu. Dają one niesamowity efekt, a nawet mogą wzbudzać podziw. Ocieplają one wnętrza i czynią je bardziej przytulnymi dla mieszkańców. Czy jednak pasują do każdej przestrzeni?

Aranżacja sufitu w mieszkaniu i nie tylko

sufitSufit napinany to konstrukcja wykonana z napiętej folii PVC. Rozciąga się ją pomiędzy profilami montażowymi. Sufit napinany może zostać wykonany w różnych stylach, dających rozmaite efekty wizualne. Sufity ledowe, z efektem 3D, a także z nadrukami – to tylko jedne z nielicznych form tej konstrukcji aranżacyjnej. Ważne jest, by umiejętnie dobrać styl danego sufitu do charakteru przestrzeni. Na przykład w salach konferencyjnych, weselnych, w hotelowym lobby olbrzymie sufity napinane będą prezentowały się najlepiej. Można nawet zaryzykować stwierdzeniem, że w takich miejscach można poszaleć z doborem. Sufity ledowe, o pięknych formach i kształtach, bogatych zdobieniach, ciekawych iluminacjach i wielu dodatkach, jak najbardziej tam pasują. Takie przestrzenie trzeba ciekawie zaaranżować, by przyciągały one wzrok klientów, robiły wrażenie, a także by nadawały wnętrzu nietuzinkowy charakter. Oprócz tego na salach weselnych sufit podświetlany ledami ma dodatkowe zastosowanie. Jest to dodatkowa atrakcja, szczególnie jeżeli istnieje możliwość sterowania kolorem podświetlenia.

Sufit i lampyTakie oświetlenie zapewnia także piękny poblask, który daje ciekawe efekty wizualne na fotografiach, które wykonywane są podczas przyjęcia. Oprócz tego taki sufit maskuje przewody klimatyzacji czy nierówny strop. Czy jednak sufity napinane są w stanie znaleźć swoje zastosowanie w mieszkaniach i domach? Z pewnością, choć by wybrać odpowiedni sufit, trzeba posiadać pewien zmysł aranżacyjny. Przede wszystkim taki sufit musi pasować do stylu całego wnętrza. Dobierany jest więc z uwzględnieniem innych elementów wystroju, takich jak ściany, podłoga czy meble. To, gdzie zamontujemy sufit podwieszany, zależy o indywidualnej wizji. Najczęściej jednak sufity napinane montowane są w salonach. Taki sufit obniża wysokość pomieszczenia, co sprawia że pomieszczenie staje się bardziej przytulane. To, że najczęściej takie sufity znajdują zastosowanie w salonach, nie oznacza że trzeba się ograniczać tylko do tej przestrzeni. Łazienka, sypialnia, czy nawet kuchnia – w tych pomieszczeniach również odpowiednio dobrany sufit będzie świetnie się prezentował. Specjaliści zajmujący się montowaniem sufitów, będą w stanie pomóc klientowi w dobrze. Pomocne może okazać się także inspirowanie się zdjęciami różnych aranżacji.

Ledowe i napinane sufity to ostatnimi czasy jedno z najmodniejszych rozwiązań aranżacyjnych. To, na jaki sufit się zdecydujemy, zależy od indywidualnych potrzeb i gustów, a także od charakteru wnętrza. Taki sufit można zaprojektować na wiele sposobów, co daje nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Dodaj komentarz