Estetyczny grawer wykonany laserem

Wiele osób nie przepada za dawaniem prezentów z prostej przyczyny – nie wie co sprawi radość osobie obdarowanej. Nie zawsze można wyszpiegować co ktoś chciałby dostać, często ma się ograniczony budżet. Kończy się na tym, że kupuje się jakiś prezent z kategorii uniwersalnych drobiazgów dekoracyjnych typu świeczki, kocyk, czy kubek. Takie przedmioty na pewno się przydadzą się każdemu, ale czy stanowią dobry prezent?

Wyjątkowy grawer laserowy

 grawer laserowyZwykle trafiają do szafy i są rzadko lub wcale używane, czy też przekazywane innej osobie na prezent. Czy można zatem wymyślić ciekawy, atrakcyjny, estetyczny prezent, z którego ktoś się ucieszy, który nie będzie drogi, a jednak spersonalizowany i unikatowy? Warto rozważyć trwały grawer laserowy. Maszyny laserowe zwykle wykorzystywane są do cięcia różnych materiałów, jednak można nimi też grawerować. Laser pozwala na precyzyjną obróbkę wielu tworzyw, działa szybko, a sama usługa nie kosztuje wiele. Grawerować można napisy, grafiki, a nawet zdjęcia. Maszyna poradzi sobie z wykonaniem prostego napisu np. Dla Kasi, jak i z naniesieniem obrazka ze zwierzakiem. Projekt można przygotować samemu, we współpracy z grafikiem lub z osobą z firmy od grawerów, która wie co dobrze wypadnie na danym tworzywie i co będzie estetyczne.

 grawer laserowyNa przykład na małym obszarze umieszczanie dużej grafiki nie wyglądałoby dobrze. Za to mikroskopijny napis na dużej powierzchni będzie słabo widoczny. Grawery wykonywane są na przykład na szkle. Kufel piwa, karafka, czy szklanka idealnie się do tego nadają. Takie spersonalizowane produkty są idealne dla miłośników dobrego alkoholu. Z kolei grawer na skórze będzie dobry wtedy, kiedy kupiliśmy elegancki kalendarz, czy portfel. Wtedy można wygrawerować na nich inicjały właściciela, przez co staną się jeszcze piękniejsze. Grawerunki sprawdzą się nie tylko przy prezentach. Wygrawerować można swoje imię, nazwisko i stanowisku na metalowej tabliczce zawieszonej na drzwiach, życzenia świąteczne na choince ze sklejki, czy też nazwę ekspozycji na gablocie wystawienniczej z plexi. Grawerować można też filc, korek, kamień, czy ceramikę. Najważniejszą zaletą graweru jest uniwersalność oraz trwałość. Jest on wyżłobiony w tworzywie, a nie nadrukowany czy przyklejony.

Przez to nie będzie się ścierał, czy odbarwiał. Podsumowując, grawerowanie laserowe to pomysł na trwałe i estetyczne oznaczenie różnych przedmiotów. Sprawdzi się w przygotowaniu spersonalizowanych prezentów, jak i w firmie np. podczas tworzenia gablot. Warto jest się zainteresować tego typu usługą.

Dodaj komentarz