Dlaczego warto zdecydować się na szafy wnękowe?

Aktualnie ogromną popularnością wśród wielbicieli mieszkań o stosunkowo małym metrażu cieszą się słynne szafy wnękowe, które świetnie sprawdzają się m.in. w przedpokojach, salonach, sypialniach, garderobach oraz spiżarniach.

Szafy na zamówienie

szafy wnękoweOgromnym atutem owego mebla jest niewątpliwie jego pojemność – dobrze zaprojektowana szafa wnękowa pozwoli nam bowiem przechowywać masę rzeczy. Z jakimi dodatkowymi korzyściami wiąże się posiadanie szafy wnękowej? Na samym wstępie należy podkreślić, iż wszystkie szafy wnękowe produkowane są dziś na zamówienie. Dzięki temu mebel ten idealnie sprawdzi się w dowolnej przestrzeni, jego wymiary zostaną bowiem w pełni dostosowane do naszych preferencji. Duże szafy wnękowe paradoksalnie świetnie sprawdzą się zwłaszcza w małych mieszkaniach, w których każdy metr kwadratowy jest niezwykle cenny. Przemyślana szafa wnękowa w sypialni umożliwi nam bowiem przechowywanie różnorodnych rzeczy, do których zaliczyć możemy m.in. ubrania, obuwie, koce oraz prześcieradła. Na szafach wnękowych coraz częściej montuje się również lustrzane drzwi, które optycznie powiększają przestrzeń. Warto również zauważyć, że szafy wnękowe są bardzo bezpieczne.

szafy wnękoweMeble te posiadają bowiem solidne, przesuwane drzwi, które skutecznie odgrodzą małe dzieci od potencjalnych niebezpieczeństw. Szafy wnękowe pozbawione są również wystających elementów, o które moglibyśmy się zahaczyć w nocnych ciemnościach. Niewątpliwie największym atutem owych mebli jest jednak to, iż podczas projektowania szaf wnękowych możemy zastosować wiele rozwiązań typowo technicznych, które ułatwią nam korzystanie z owego mebla. Firmy produkujące szafy wnękowe w lubelskim oferują swym klientom kilka różnych możliwości montażu. Największą popularnością cieszą się niewątpliwie szafy klasyczne, które montuje się z wykorzystaniem całej powierzchni wnęki. Swoistą alternatywą dla tego typu modelu jest tzw. szafa pełna, która posiada dwie niezależne ściany boczne. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest również połączenie szafy wnękowej z pawlaczem, które sprawia, że we wnętrzu szafy znajduje się dodatkowe zamknięcie, za którym możemy trzymać mało używane przedmioty bądź dobrze ukryty sejf. Na samym końcu warto również zaznaczyć, że choć montaż szafy wnękowej nie jest wcale trudny, to jednak w zadaniu tym wyręczą nas profesjonalni pracownicy, którzy zadbają o to by zamówiona przez nas szafa została należycie wkomponowana w daną przestrzeń.

Pamiętajmy jednak o tym, że szafy wnękowe wmontowuje się w danym pomieszczeniu na stałe – tylną ścianą owego mebla jest bowiem bezpośrednio ściana pokoju.

Dodaj komentarz