Czy warto kłaść drewniane podłogi?

W domach i mieszkaniach coraz częściej można natrafić na stylowe drewniane podłogi. Jest to swego rodzaju powrót do przeszłości, gdyż przez pewien czas wielu wybierało tańszy gumolit, a później panele imitujące drewniane deski. Obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, by ułożyć podłogę w domu z każdego z wyżej wymienionych budulców. Dlaczego więc podłogi drewniane przeżywają swój renesans?

Podłoga drewniana od firmy Tarkett

znany tarkett - podłogi drewnianeDrewno jest bliskie człowiekowi już od zarania dziejów. Na początku państwa polskiego lasy i puszcze pokrywały niemal cały kraj. Z drewna budowało się wszystko, także osady, które stanowiły dom i schronienie dla ludności. Choć dziś ludzkość ma do dyspozycji beton, zaprawkę murarską i nie musi stawiać domów z drewna, wielu ucieka się do tego pomysłu. Jeżeli ktoś nie może pozwolić sobie na postawienie drewnianego domu, może za to wyłożyć posadzkę drewnianą podłogą. W sklepach ogólnobudowlanych można znaleźć wiele rodzajów zaimpregnowanych desek, spośród których można wybrać kolor i ułożenie słoi odpowiadające indywidualnym gustom. Wielu Polaków korzysta z dobrodziejstw, jakie oferuje znany Tarkett – podłogi drewniane od tego francuskiego producenta są trwałe i solidne, a do tego łatwodostępne w Polsce. Klienci doceniają podłogi wykonane z drewna za to, że utrzymanie ich w czystości nie jest problematyczne.

tarkett podłogi drewnianeDzięki regularnemu odkurzaniu i myciu jej za pomocą mopa można zachować unikalny design na wiele lat. Każda deska drewniana będzie inna, co tyczy się także ilości i ułożenia słojów, więc te indywidualności są z pewnością wielką zaletą, aniżeli wadą. Drewno wpisuje się w gusta wielu wielbicieli rustykalnych wnętrz. Dla małżonków, którzy wyprawiali wesele w stylu nawiązującym do natury, wykończenie domu drewnianymi deskami oraz ozdobienie wnętrz mnóstwem zieleni będzie wspaniałym pomysłem. Jeżeli ktoś poszukuje desek, które bardzo dobrze przyjmują kolor, najlepszym zakupem będą te wykonane z dębu. Dzięki nowoczesnej technologii nikogo nie dziwią już bielone lub szczotkowane podłogi, gdyż w ten sposób nadaje się im indywidualności i wpasowuje się w gusta młodych ludzi.

Pomimo tego, że młodzież ma zwykle odmienne patrzenie na świat od swoich rodziców i przodków, może docenić ich niektóre stare i sprawdzone sposoby. Czasem wystarczy udoskonalić lub lekko zmodyfikować jeden z reliktów przeszłości, aniżeli go całkowicie zanegować. Przykładem mogą być drewniane deski, które ustylizowane na nowoczesny wzór, będą bardzo dobrze komponowały się w nowoczesnym mieszkaniu.

Dodaj komentarz