Co wyróżnia rolety dzień noc?

Na co dzień w domu korzystamy z różnego rodzaju rozwiązań, które są zarówno funkcjonalne, jak i ciekawe z wyglądu. Jednym z nich są rolety dzień i noc – produkt, który cieszy się ogromną popularnością od wielu lat. Co jednak wyróżnia tego typu rolety od klasycznych rozwiązań dostępnych na rynku i dlaczego tak dużo osób wybiera je do swojego domu lub mieszkania?

Charakterystyka rolet dzień-noc

To, co wyróżnia rolety dzień noc na tle zwykłych rolet kasetowych lub wolnowiszących to ich budowa. Rolety dzień i noc posiadają dwa rodzaje pasów, zaciemniające i transparentne. Pasy są naprzemienne, a całe rolety wykonane są z podwójnego materiału. Najbardziej istotną cechą, która wyróżnia rolety dzień noc od klasycznych rolet, jest zatem aspekt wizualny. Pasy zaciemniające występują w dowolnym kolorze, dlatego łatwo jest dopasować je do koloru ścian wnętrza lub do mebli znajdujących się w pokoju. Ponadto, wyglądają one interesująco z drugiej strony okna, dla oczu przechodniów. Taki wygląd sprawia, że rolety dzień noc mogą zastępować firanki i tym samym pozwolić na zaoszczędzenie dodatkowych pieniędzy.

Kolejną cechą, która wyróżnia te rolety od innych, jest możliwość lepszego balansowania wpuszczanym światłem. Standardowe rolety mogą być jedynie opuszczane i podnoszone, podczas gdy zasłony dzień noc mogą przepuszczać też światło przez pasy. Oznacza to, że w momencie gdy chcemy wpuścić do pokoju więcej światła, możemy zarówno podsunąć roletę do góry, jak I odsłonić ją tak, aby pasy były odkryte. Jest to rozwiązanie, które w szczególności będzie przydatne w zimę, gdy na zewnątrz jest mniej słońca niż zazwyczaj, przez co w domu zdarza się być o wiele ciemniej niż latem. Jeśli chodzi natomiast o podobieństwo do standardowych rolet, zarówno one jak i osłony dzień noc dostępne są w wariancie bez kasety lub z kasetą. Ta cecha sprawia, że montaż jest łatwy i może zostać dostosowany do indywidualnych potrzeb oraz wymagań klientów. Obecnie wiele firm produkuje rolety dzień noc – Inowrocław jest jednym z miast, w których producenci oferują szeroki wybór nowoczesnych rozwiązań, jakimi są rolety dzień noc. W związku z tym, warto jest przed zakupem rolet dzień noc skorzystać z porady osób, które profesjonalnie zajmują się sprzedażą osłon okiennych.

Jako że rolety dzień noc istnieją na rynku już od wielu lat, mogłoby wydawać się, że ich popularność słabnie. Prawda jest jednak taka, że dzięki wymienionym cechom charakterystycznym dla tego typu produktów, są one nadal na szczycie listy wybieranych osłon okiennych.

Dodaj komentarz