Co oferuje ogród zimowy?

Ogrody zimowe to charakterystyczna zabudowa, która zdobywa coraz więcej zwolenników. Dysponując odpowiednio dużą przestrzenią, możemy zrobić z niej użytek stawiając na działce piękną przeszkloną niezależną konstrukcję lub dopasować ją do ściany domu, dzięki czemu zwiększy metraż samej nieruchomości. Zabudowa tego typu to cała masa możliwości i zastosowań.

Jak zaaranżować ogród zimowy?

Bujna roślinnośćJednym z powodów, dla których warto ją rozważyć jest całkowita swoboda projektu. Sami określamy, do jakich celów ma nam służyć i co chcemy osiągnąć. Jedynym warunkiem jest precyzyjnie zarysowany projekt. Musimy wziąć pod uwagę kilka czynników związanych z tym, do czego ogród ma nam posłużyć. W tym celu warto skonsultować się ze specjalistami, którzy pomogą nam dobrać właściwe rozwiązania. W naszym kraju nie brakuje fachowców oferujących projektowanie ogrodów zimowych Warszawa, Kraków czy Poznań to przykłady największych miast Polski, gdzie bez problemu znajdziemy godnych polecenia specjalistów. Do czego więc może nam posłużyć ogród zimowy? Świetnie sprawdzi się chociażby jako drugi salon lub jadalnia. Przeszklone pomieszczenie z widokiem na naszą działkę to idealne miejsce do spożywania posiłków, czytania książki czy drzemki. Wystarczy udekorować ogród właściwymi meblami. W naszym domu szykuje się przyjęcie dla wielu gości? Alternatywny przeszklony salon zrobi piorunujące wrażenie na przyjaciołach i zainspiruje ich do wprowadzenia zmian we własnych wnętrzach.

oranżeriaOgród zimowy oferuje wypoczynek przez cały rok, nawet w wyjątkowo chłodne zimy. Za sprawą ogrzewania podłogowego wypełnimy pomieszczenie przyjemnym ciepłem, a termoizolacyjne szyby utrzymają je w środku, jednocześnie blokując dostęp zimnego powietrza. Upalne lata potrafią być uciążliwe, dlatego musimy pamiętać o odpowiedniej wentylacji. Okna w dachu świetnie spełnią tę rolę. Zgoła inne rozwiązania musimy zastosować w przypadku, jeśli zabudowa ma nam posłużyć do dbania o rośliny. Wielu ogrodników pasjonatów decyduje się na budowę ogrodów zimowych, by móc przez cały rok hodować w nich roślinność. Wówczas jednak wymagane jest zachowanie odpowiedniej temperatury. Przedział od 5 do 15 stopni Celsjusza będzie dla naszych roślin optymalny. Jeśli mamy zamiar korzystać z ogrodu przede wszystkim w celach hodowlanych, nie powinniśmy go zbytnio ocieplać. Dach ogrodu koniecznie musi mieć odpowiedni kąt nachylenia. Najbezpieczniejszy to około 45 stopni. Dzięki temu podczas zimy śnieg będzie na bieżąco zsuwał się z powierzchni dachu. W przeciwnym wypadku mógłby go zbyt mocno obciążyć i uszkodzić.

Budowa ogrodu zimowego zależy w dużej mierze od celu naszego wykorzystania. To, do czego ma nam się przydać, determinuje sposoby budowy i jego wyposażenie. Jeżeli zlecimy wykonanie ogrodu solidnej firmie, możemy być spokojni o jego optymalne wykonanie i wykończenie.

Dodaj komentarz