Co oferuje hurtownia BHP?

Każdy pracownik, bez względu w jakiej firmie i na jakim stanowisku pracuje, musi stosować się do przepisów BHP. Oczywiście, są zawody większego i mniejszego ryzyka. Na przykład księgowy jest narażony mniej na urazy niż budowlaniec. Nie mniej jednak każdy pracodawca jest zobowiązany do tego, by zapewnić pracownikowi bezpieczeństwo podczas pracy.

Dobrze zaopatrzona hurtownia

 hurtownia bhpDo tego niezbędne są produkty jakie oferuje tylko dobra hurtownia BHP ze Szczecina. Jeśli chodzi o zabezpieczenie budynków to w hurtowni można kupić na przykład gaśnice, koce gaśnicze, węże, a także oznakowania dla dróg ewakuacyjnych. Przydają się także systemy ostrzegające o niebezpieczeństwie, na przykład czujniki dymu, czy systemy automatyczne do gaszenia pożaru. Głównie jednak w hurtowniach ze sprzętem BHP znajdziemy artykuły ochrony osobistej. Dla pracowników każdej branzy ważna jest ochrona głowy oraz wzroku i słuchu. Solidny kask z tworzywa sztucznego zapobiegnie groźnym urazom głowy. Z kolei spawacze, czy osoby pracujące w branży drzewnej muszą nosić gogle, maski przeciwpyłowe, czy nauszniki, które chronią ich narządu zmysłów przed urazem. Chodzi nie tylko o urazy spowodowane uderzeniem, czy przecięciem się, ale także nadmiernym hałasem, czy wdychaniem opiłków metalu i drewna. Jeśli chodzi o ubranie robocze to najważniejsze by było ono luźne, wygodne, komfortowe w noszeniu.

 hurtownia bhpPracownik często nakłada kombinezon czy kurtkę na swoje ,,domowe” ubranie, więc nie może być mu za ciepło. Ubranie za ciasne będzie krępować ruchu i uniemozliwać wykonanie wielu prac. Dlatego też odzież wierzchnia, spodnie, czy kurtki często mają lekkie gumki i ściągacze, dzięki czemu zarówno szczuplejsza jak i grubsza osoba mogą spokojnie takie odzienie nosić. Ubrania rzadko kiedy mają guziki i zamki. Guziki podczas prac mogą odpaść, a także wpaść do betonu, czy mieszanki chemicznej, co doprowadziłoby do jej zniszczenia. Z kolei metalowy zamek może się gdzieś zaczepić, a metal przewodzi prąd, co stwarza niebezpieczeństwo porażenia. W hurtowni BHP z pewnością kupi się też buty robocze. Sandały, trzewiki, czy kozaki na zimę chronią palce stóp przed zmiażdżeniem i przecięciem, a kostkę przed skręceniem. Buty powinny być nieprzemakalne oraz zawiązywane na mocne sznurowadła, tak by się nie rozwiązały podczas pracy.

Reasumując, hurtownia BHP to miejsce w którym każdy pracodawca może kupić wiele przydatnych rzeczy dla swoich pracowników. Są to zarówno artykuły do ochrony osobistej, jak i chroniące pracowników i pomieszczenie w jakim pracują. Dobre produkty BHP można używać przez długi czas.

Dodaj komentarz