Charakterystyka bram podwieszanych

Charakterystyka bram podwieszanych

Bramy podwieszane najczęściej spotykane są w większych przedsiębiorstwach, jako drzwi wjazdowe na hale produkcyjne oraz magazyny, rzadziej w mniejszych domach rodzinnych. Stosowane są wszędzie tam, gdzie występuje ograniczona możliwość zabudowy, a ze względu na małe nadproża niemożliwe jest wykonanie bram segmentowych lub roletowych.

Akcesoria do montażu bram podwieszanych

akcesoria do bramBramy te posiadają prostą konstrukcję, dzięki czemu są łatwe w obsłudze oraz eksploatacji. Akcesoria do bram podwieszanych dostępne są w większości hurtowni. Prosta, bezprogowa konstrukcja sprawia, że skrzydła poruszają się jedynie po szynie zamocowanej do nadproża. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma konieczności instalowania dodatkowej prowadnicy w posadzce. Niewielka ilość elementów budowy sprawia, że awarie występują rzadko i są proste w naprawie, a wymiana podstawowych mechanizmów, dzięki którym brama się porusza, takich jak rolki i wózki nośne jest stosunkowo tania. Montaż bramy powieszanej jest całkiem prosty i nie wymaga zastosowania specjalistycznych narzędzi. Akcesoria, które są potrzebne do jej zamontowania to przede wszystkim: szyna, mocowania, stopery, wózki oraz łączniki. Ważne jest, by jak najbardziej optymalnie rozmieścić wózki na szynie – czyli tak, by były one równomiernie obciążone.

brama Zwykle stosuje się ich dwie sztuki, jednak w przypadku cięższej bramy zalecane jest umieszczenie trzeciego na jej środku. Na końcach szyn mocuje się specjalne stopery, sprawiające, że brama się zatrzyma i nie wypadnie z toru. Dodatkowe zabezpieczenie mechanizmu stanowi osłona szyny jezdnej. Bramy dostępne są zarówno w wersji ocieplonej, jak i nieocieplonej, jedno- lub dwuskrzydłowe. Prawidłową wentylację pomieszczenia ułatwiają dodatkowo umieszczone w dolne części bramy kratki wentylacyjne. Skrzydło bramy wykonane jest z ocynkowanych, stalowych kształtowników, a jego wypełnienie z profilowanej blachy stalowej, powlekanej farbą poliestrową. Istnieje również możliwość instalacji okien – zarówno w układzie pionowym, jak i poziomym, a także stalowych drzwi, wypełnionych tą samą blachą trapezową. Choć bramy te najczęściej spotykane są w odcieniach bieli i szarości, oferowane są one w szerokiej bramie kolorystycznej.

Bramy podwieszane są doskonałym rozwiązaniem, gdy do dyspozycji jest ograniczona przestrzeń. Korzystając z tego typu rozwiązania, pozwala ono maksymalnie zminimalizować przestrzeń potrzebną do ich prawidłowego funkcjonowania. Brak konieczności wykonywania progów oraz szyn w posadzce dodatkowo zwiększa wygodę korzystania z niej.

Dodaj komentarz